×

Paterskemu hrvaška dirka, Roglič do odličnega drugega mesta

Dirka po Hrvaški - 5 etapa

Zmagovalec kolesarske dirke po Hrvaškem je Poljak Maciej Paterski iz ekipe CCC Sprandi Polkowice, ki je bil v vodstvu od kraljevske, tretje etape. Paterski je dobil tudi zadnjo, peto etapo od Svetega Martina do Zagreba. Odlična dirka je za Primožem Rogličem iz Adrie Mobila, ki je dirko končal na skupnem drugem mestu.

Paterski je v Zagrebu še potrdil skupno zmago, saj je slavil etapno zmago. Na koncu je v Zagrebu premagal Avstrijca Felixa Grossschartnerja (Team Felbermayr-Simplon), Rusa Romana Maikina (RusVelo) in Belgijca Oliviera Pardinija (Verandas), ki so prišli skozi cilj v času zmagovalca. Najboljši Slovenec je bil tokrat Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), ki je bil osmi, zaostal pa je 17 sekund. Z istim zaostankom sta ciljno črto prečkala še dva Slovenca, Rok Korošec (Radenska) je bil 12., Roglič pa 18. Jure Golčer (Team Felbermayr-Simplon) je zaostal 26 sekund in je bil 25., Marko Kump (Adria Mobil) je bil z zaostankom 1:26 minute 50.

V skupni razvrstitvi je Paterski na koncu premagal Rogliča za eno minuto in eno sekundo, tretje mesto je osvojil njegov poljski klubski kolega Sylwester Szmyd, ki je zaostal eno minuto in 18 sekund. Deseto mesto je osvojil Bole, 21. Marko Pavlič (Radenska), 22. pa Golčer.

Paterski je osvojil tudi zeleno majico najboljšega po točkah, Kump je bil drugi, Bole pa četrti, pikčasto za najboljšega na gorskih ciljih, Roglič je bil četrti, Radoslav Rogina (Adria Mobil) pa sedmi. Med mladimi kolesarji je slavil Italijan Edward Rivasi, Marko Pavlič je končal na tretjem mestu, Domen Novak (Adria Mobil) pa na osmem. Najboljša ekipa je bila CCC Sprandi Polkowice, druga Adria Mobil, Radenska pa 16.