×

Batageljeva ponovno državna prvakinja

DP Mirna Peč

Državno prvenstvo v cestnem kolesarstvu, organizirano pod okriljem kluba Adria Mobil, je bilo letos organizirano že 25-ič.

Na šestih 11,9 kilometrskih krogih skupne dolžine 107,1 km so se najprej preskusili starejši mladinci, pol ure kasneje pa so se jim pridružili še mlajši mladinci in ženske kategorije. Prevozili so šest krogov, skupno 71,4 km.

Med starejšimi mladinkami je Katja Jeretina (BTC City Ljubljana) ubranila naslov državne prvakinje, prav tako je v kategoriji članic to uspelo Poloni Batagelj (BTC City Ljubljana).

Katja Jeretina je po dirki povedala »Letošnja proga je bila težja od lanske. Bila sta dva zahtevna vzpona. Prvo krog mi je še uspelo držat skupino, potem sem odpadla in nekaj časa vozila sama. Nato me je ena od skupin ujela in do cilja smo vozili skupaj. Vozila sem samo štiri kroge, občutki po dirki pa so odlični in tudi utrujenost bo kmalu minila.«

»Dirkat z mladinci je vedno nekaj posebnega, saj dirkajo presej drugače kot ženske. Imajo precej skokov, tako da je dirka zelo težka. Sama si nisem želela, da se dirka odloči v šprintu, zato sem napadla prej in se je izšlo do cilja. Občutki so super. Majico nosim s ponosom in z veseljem jo bom oblekla v petek ob začetku Gira Rossa.« pa je povedala Polona Batagelj.

Pri mlajših mladincih je svojo odlično pripravljenost pokazal član KK Save Kranj Nik Čemažar, ki je prehitel vse tekmece. Lansko 10. mesto je letos močno izboljšal in postal državni prvak. Med starejšimi mladinci pa je v močni konkurenci 41 sotekmovalcev majico državnega prvaka osvojil Tilen Finkšt (Radenska AS).

»Dirka je bila zelo težka. Vmes sem poskušal s pobegi v klanec, ampak so me vedno trije tekmovalci ujeli. Poskusili smo s skupnim pobegom, vendar nismo bili usklajeni in nam ni uspelo. 600 m pred ciljem na klanec je Jarc skočil, prijel sem ga in prehitel. Do vrha klanca sem imel že 200 m prednosti. Potem pa je bil le še spust in desni ovinek do cilja. Zmaga mi pomeni največ med osvojenimi zmagami. Zahvalil bi se tudi Davidu Čadežu, ki mi je pomagal držati ritem ves čas dirke in svojemu trenerju Mateju Staretu in celotni ekipi. Poleg tega bi se rad zahvalil svojemu prvemu trenerju Urošu Šilarju, ki je iz mane naredil kolesarja, kakršen sem sedaj.« je povedal Nik Čemažar

Popoldan sta se na progi pomerili elite kategorija moških in kategorija pod 23 let. Na dirko je bila prijavljena vsa kolesarska smetana. LanskI naslov državnega prvaka je branil Matej Mugerli.