×

Po ulicah Kranja mladi odlični, Tadej Pogačar v rumeni majici, Memorial Filipa Majcna Madžaru

VN Kranja, VN Filipa Majcna

V nedeljo zjutraj so dirko Po ulicah Kranja začeli najmlajši dečki in deklice A, B in C. Za njimi so se na progo podali starejši mladinci na zadnjo etapo za VN Mateja Mohoriča ter kasneje še kategorija Elite za 47. Memorial Filipa Majcna.
Pred glavno dirko članov so se na 2 in 5 krogov dolgo dirko podali še podjetniki, posamezniki in društva.

Dirka najmlajših tekmovalcev je potekala na mokri podlagi, ki je bila posledica nočnega dežja, posledica pa so bili številni padci na progi. Na startu kategorije C in deklic B je bilo 53 tekmovalcev in 9 tekmovalk, ki so se podali na 6,6 km dolgo progo (2 kroga).

Med dečki je bil najhitrejši David Gregorič (KK Adria Mobil), ki je za 8 sekund prehitel klubskega sotekmovalca Jaka Špoljarja. Na tretje mesto pa se je uvrstil Luka Jablanovec (KK Tropovci). Med deklicami je bila najhitrejša Klara Čemažar (BTC City Ljubljana), druga je bila Eva Prevc (KK Sava Kranj), tretja pa Nuša Moroz (KD Sloga 1902 Idrija). Tekmovali sta tudi dve deklici B iz kluba KK Sava Kranj, kjer je Ana Ahačič prehitela Tjašo Sušnik.
Dečki A in B, deklice A ter mlajše mladinke so morali prevoziti 5 krogov oz. 16,5 km. Med dečki B je bil najhitrejši Gaber Vandur (Tanin Sevnica) pred Aljažem Colnarjem (KK Adria Mobil) in Hrvatom Franom Miholjevićem (BK Rijeka Sprint). Med dečki A je slavil član KK Adria Mobila Jan Bevc, drugi je bil Marko Jeretina (Radenska AS), tretji pa Hrvat Carlo Jurišević (BK Rijeka Sprint).

Tako kot v kategoriji deklice B sta tudi pri deklicah A nastopili le dve hrvaški tekmovalki. Hitrejša je bila Tea Šintić (BK Zadar), na drugem mestu pa je končala Irina Puvača (BK Rijeka Sprint).

Med mladinkami so bila prva tri mesta rezervirana za hrvaške tekmovalke. Zmagala je Mateja Posavec (BK Sveta Nedelja), druga je bila Josipa Šintić (BK Zadar), tretja pa tekmovalka iz istega kluba Nina Dokoza.

Mlajši mladinci, starejše mladinke, ženske U23 in Elite so prevozili 9 krogov oz. nekaj manj kot 30 km. Pri prvih je slavil Jan Ostervuh (Radenska As), drugi je bil Žan Rataj (KK Adria Mobil). Na tretje mesto se je uvrstil Anže Skok (KD Sloga 1902 Idrija), ki je v ciljnem šprintu na prehodu za pešce padel in tako izgubil že skoraj osvojeno prvo mesto.

Med starejšimi mladinkami so se pomerile tekmovalke BTC City Ljubljana. Najhitrejša je bila Katja Jeretina, druga Hajdi Zajc, tretja pa Eva Weisseisen.
V kategoriji pod 23 let in elite ženske pa je sobotni uspeh ponovila Tina Perše (Calcit Bike Team). Ugnala je Hrvatico Antonelo Ferenčić (Meridiana Kamen Team) in Alenko Novak (BTC City Ljubljana).

Zadnja etapa VN Mateja Mohoriča se je končala z zmago Tilna Finkšta (Radenska AS), ki je 66 kilometrov prevozil s povprečno hitrostjo 41,684 km/h. V času zmagovalca se je na drugo mesto uvrstil Žiga Horvat (KK Tropovci), na tretje mesto pa Italijan Christian Favaro (Unione Ciclistica Giorgione A.).
V skupni razvrstitvi je rumeno majico oblekel Tadej Pogačar (Radenska AS), prav tako pa je osvojil tudi zeleno majico. Bela majica pa je odšla v tujino. Osvojil jo je Italijan Gabriel Marchesan (G.S.Caneva).

Rezultati etapne dirke

Celotna fotogalerija

Vrhunec pa je bila dirka za že 47. Memorial Filipa Majcna, kjer so se kolesarji pomerili na 115, 5 kilometrih. Zmagal je Madžar Peter Kusztor (Amplatz BMC), ki je dirko prevozil v 2 urah, 32 minutah in 25 sekundah s povprečno hitrostjo 45,467 km/h. Na drugo mesto se je uvrstil Italijan Matia De Marchi (A.S.D Cycling Team Friuli), tretji pa je bil Hrvat Matija Kvasina (Felbermayr Simplon Wels). Na 4. Mesto se je kot prvi Slovenec uvrstil član Save Kranj Gašper Katrašnik.