×

Na tretji etapi dirke Abu Dabi Brajkovič v ospredju

Jani Brajkovič

Sobotna predzadnja etapa dirke po Abu Dabiju od Al Aina do Jebel Hafeeta je bila najbolj zahtevna etapa z gorskim ciljem, dolga 140 kilometrov. Tik pred ciljem je padel vodilni Wouter Poels (Team Sky), zato je do zmage prišel Kolumbijec Esteban Chaves (Orice GreenEdge), s čimer je prevzel tudi prvo mesto v skupni razvrstitvi.

Drugo mesto je zasedel Italijan Fabio Aru (Astana Pro Team), tretje pa Nizozemec Wout Poels (Team Sky). Na peto mesto je z odlično vožnjo prišel Slovenec Jani Brajkovič (UnitedHealthcare), ki je v cilj prišel skupaj z Italijanom Diegom Ulissiem (Lampre - Merida). Tako se je iz 27. mesta prebil na skupno 4. mesto s 41 sekund zaostanka.

Drugi Slovenec Luka Mezgec (Giant-Alpecin) je prišel na 79. mesto, z velikim zaostankom in je skupno 67.

V nedeljo čaka kolesarje zadnja, šprinterska etapa v Yas Marini.