×

Dayer Quintana zmagovalec Tour de San Luis

7. etapa San Luis

Krožna dirka s startom in ciljem v San Luisu dolžine 119,6 kilometrov je določila zmagovalca zadnje etape s fotofinišem.  Za zmago sta se borila Italijana, Elia Viviani in Jakub Mareczko, zmaga je pripadla slednjemu. Tretje mesto je osvojil Avstralec Jason Lowndes (Drapac Professional Cycling).

Med slovenskimi predstavniki je bil najhitrejši Grega Bole (Nippo - Vini Fantini), ki se je uvrstil na 7. mesto. Matej Mohorič (Lampre - Merida) je bil 17., Jan Polanc 42., Jani Brajkovič (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) pa 63.

Kot je bilo pričakovati, se lestvica prvih treh v skupnem točkovanju ni spremenila. Zmagovalec dirke je prepričljivo, z 20 sekundno prednostjo, postal Dayer Quintana (Movistar), drugo mesto je osvojil Eduardo Sepúlveda (Fortuneo - Vital Concept), tretje pa Nairo Quintana (Movistar).

V skupni razvrstitvi je Polanc zasedel 23. mesto, Bole 27., Mohorič 53., Brajkovič pa 66. mesto. V razvrstitvi mladih kolesarjev je Mohorič uvrščen na 7. mesto.