×

Pibernik in Polanc odpeljala dirko po Abu Dabiju

Pibernik in Polanc v Abu Dabiju

Zadnjo, četrto etapo dirke po Abu Dabiju je po drugi etapi ponovno dobil Mark Cavendish (Dimension Data). Drugo mesto je osvojil Giacomo Nizzolo (Trek – Segafredo) in tretje Elia Viviani (Sky).

Kljub drugi zmagi Britanca je zmagovalec dirke postal Estonec Tanel Kangert (Astana Pro Team), ki je vidnejši uspeh v letošnji sezoni dosegel na dirki Giro del Trentino v aprilu in na olimpijskih igrah v Riu, ko je osvojil 9. mesto.

Drugo mesto v skupnem seštevku je z 21 sekundami zaostanka osvojil Nicolas Roche (Team Sky), tretje pa Diego Ulissi (Lampre - Merida)  z zaostankom 43 sekund. Nibaliju se je uspelo prebiti do 4. in Contadorju do 5. mesta, Cavendish pa je bil šele 26.

Na dirki sta bila člana ekipe Lampre-Merida Jan Polanc in Luka Pibernik. Pibernik je v skupnem seštevku zasedel 34. mesto, Polanc pa 43. mesto.

Objavljeno: 23.10.2016

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se