×

Mugerli zmagovalec prvega ciklokrosa

Matej Mugerli

In se je začela. Serija ciklokrosov namreč.

Prva letošnja izvedba je potekala v organizaciji Kolesarskega kluba Pantal, ki so mu priskočili na pomoč cerkniški rekreativni kolesarji. Dirka je potekala v industrijski coni Podskrajnik pri Cerknici, kjer so kolesarji merili moči na območju kamnoloma. Trasa je bila razgibana, poleg naravnih ovir so organizatorji postavili tudi umetne ovire.

Ciklokros Cerknica

Kljub slabi vremenski napovedi je bilo dežja manj kot napovedano, so pa kolesarjem tekmovanje otežili občasni sunki vetra.

Na prvi dirki se je na startu zbralo 40 kolesarjev, od tega slaba polovica iz članske kategorije. V primerjavi z lanskim letom je število ciklokros koles naraslo, kar je spodbudna popotnica za nadaljnji razvoj te lepe kolesarske discipline.

Zmagovalec v kategoriji članov je postal Matej Mugerli, ki je na dirki nastopil tudi v vlogi organizatorja. Kolesar, ki bo v prihodnjem letu dres Synergy Baku Cycling Project zamenjal z dresom Amplatz – BMC, je o dirki in organizaciji povedal:

»Dirka je bila super. Vremenska napoved je bila deževna, vendar razen vetra ni bilo hudega. Podpora publike je bila velika, zato jih nisem smel razočarati. Z organizacijo smo se začeli ubadati dokaj pozno, bilo je nekaj težav, vendar se je na koncu odlično izteklo.«

Drugi v članski kategoriji je bil Aleš Udovič in tretji Vladimir Kerkez (Cycling United).

V kategoriji nad 40 let je zmagal član KK Grega Bole Bled Miran Kurnik pred Bojanom Ločnikarjem (BikeRepublic) in tretjeuvrščenim Iztokom Kuretom (KD Alpe SIS).

Med mladinci do 19 let so nastopili trije kolesarji. Najhitrejši je bil Matevž Govekar (MBK SportrR.si) pred Anžetom Skokom (KD Sloga 1902 Idrija) in Lukom Ziherlom (KK Sava Kranj).

Med dečki je Jure Rus (MBK SportrR.si) ugnal tekmeca iz idrijskega kluba Marcela Skoka in Davida Svita Novaka. Četrto mesto je osvojil Maj Flajs (KK Sava Kranj).

Med deklicami Zoja Kranjec (Calcit bike team) ni imela konkurence.

V kategoriji CX za vse so nastopili trije kolesarji. Najhitrejši je bil Rok Mahne.