×

Tour Down under z dvema slovenskima kolesarjema

Letos kar 13 slovenskih kolesarjev zastopa World Tour ekipe in dva izmed njih se že preskušata na dirki po Avstraliji.

Član lanske Lampre Meride, ki se je zaradi odhoda največjih sponzorjev in prihoda novih preimenovala v UAE Abu Dhabi Marko Kump in Jani Brajkovič (Bahrain – Merida) sta končala drugo etapo dirke Tour Down under.

Na dirki je kar nekaj zvenečih imen, med njimi Richie Porte (BMC Racing), Simon Gerrans (Orica-Scott), Peter Sagan (Bora-hansgrohe) in Caleb Ewan (Orica-Scott), ki je osvojil prvo etapo od Unleya do Lyndocha, dolgo 118 kilometrov. Ta je bila zaradi neznosne vročine skrajšana za 27 kilometrov. Etapo je odlično odpeljal Kump, ki  je v ciljnem sprintu osvojil četrto mesto. Brajkovič je v cilj prišel na 58. mestu v času zmagovalca.

V drugi etapi, dolgi 148 kilometrov, s ciljem na vrhu vzpona Paracombe je slavil Richie Porte, ki je bil premočan za nasprotnike. Tako sta prvo in drugo etapo osvojila Avstralca. Z zmago je Porte prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku. V drugi etapi slovenskih kolesarjev ni bilo v ospredju. Brajkovič je etapo končal na 63. in Kump na  121. mestu.

Objavljeno: 20.01.2017