×

Pibernik v Avstraliji do 31. mesta, zmaga Belgijca

Avstralija

V Avstraliji je dan po ženski dirki Cadel Evans Great Ocean Road Race dan potekala še moška izvedba dirke. Na njej se je pomerila tudi ekipa Bahrain-McLaren z Lukom Pibernikom in Domnom Novakom, zmago pa je osvojil Belgijec Dries Devenyns (Deceuninck – Quick-Step).

Dirka je bila dolga 171,7 kilometrov, pet kilometrov pred ciljem pa sta večji grupi kolesarjev pobegnila Devenyns in Rus Pavel Sivakov (Team Ineos). V finalnem šprintu je bil Belgijec močnejši in Rus se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Že tretje leto zapored je na tretjem mestu v cilj prišel Južnoafričan Daryl Impey (Mitchelton-SCOTT).

Luka Pibernik je v cilj prišel na 31. mestu z 50. sekundami zaostanka za vodilnim, Novak dirke ni končal. Najboljši član Bahrain-McLaren je bil Avstrijec Marco Haller na 8. mestu.

Ženske so se pomerile na 121,5 kilometrski trasi, zmago je osvojila Nemka Liane Lippert (Team Sunweb). Ekipa Ale BTC Ljubljana se je z najboljšo članico Nizozemko Maaike Boogaard uvrstila na 25. mesto, Pintarjeva dirke ni končala.

Objavljeno: 02.02.2020