×

Špela Kern na belgijski klasiki do 15. mesta

Špela Kern

V torek so se kolesarke pomerile na belgijski klasiki Le Samyn des Dames, med katerimi je bila tudi Slovenka Špela Kern (Lviv Cycling). Dirko je končala na 15. mestu.

Kernova se je v ukrajinski ekipi pridružila letos, v ekipi pa je zelo zadovoljna. Ima dobre pogoje za napredovanje, kar kažejo tudi prvi rezultati. Na tipični belgijski klasiki z ozkimi cestami, vetrom in v hladnem vremenu se je pomerilo 150 kolesark, zmago pa je osvojila nekdanja svetovna prvakinja, Nizozemka Chantal van den Broek-Blaak (Boels - Dolmans Cycling Team).

Kernova je o dirki povedala:

»Danes je bilo veliko odsekov kock in nekaj zelo slabih delov z blatom in vodo. Počutila sem se odlično, forma je že zdaj super. Kljub temu, da bi glede na moje telesne predispozicije želela še kakšen dodaten klanec, mi je šlo super. Bistveno pa je bilo, da sem se držala v ospredju in se tako ognila številnim padcem.«

V nedeljo se je Kernova udeležila dirke Spar - Omloop van het Hageland - Tienen - Tielt-Winge, kjer je osvojila 21. mesto.