×

Pariz-Nica: Nizzolo v korona razmerah do zmage

Pariz-NicaFoto: Paris-Nice

Za kolesarji je že druga etapa dirke Pariz-Nica, kjer je zmago osvojil Italijan Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling). Schachmann ostaja vodilni v skupnem seštevku.

Zaradi preventivnih ukrepov zaradi korona virusa so organizatorji poostrili varnostne ukrepe. Gledalci na startu in v cilju niso imeli prostega dostopa do kolesarjev, podelitveni oder pa je bil 100 metrov oddaljen od gledalcev.

Etapa od Chevreuseja do Chalette-sur-Loinga je bila dolga 166,5 kilometrov. Kolesarje so čakali trije vzponi tretje kategorije, etapo pa sta zaznamovala ubežnika Jonathan Hivert in José Manuel Diaz. A pobeg ni trajal dolgo, ujeta sta bila 62 kilometrov pred ciljem.

30 kilometrov pred ciljem je tempo vodilne začela diktirati ekipa Sunweb. Kar nekaj kolesarjev je izgubilo stik z vodilno skupino, Alaphillippe je zaradi predrte zračnice prav tako zaostal.

25 kilometrov pred ciljem je prišlo do padca, v katerega je bil vpleten Nairo Quintana, nekaj več kot 10 kilometrov pred ciljem pa so bili kolesarji ponovno skupaj. V boju za zmago je bil najmočnejši Nizzolo. Drugo mesto je osvojil Nemec Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe), tretje pa Belgijec Jasper Stuyven (Trek – Segafredo).

Jan Tratnik je etapo zaključil na 71. mestu, Domen Novak pa na 102. mestu.

Nemec Maximilian Schachmann je z zmago na drugem letečem šprintu osvojil dodatne bonifikacijske točke, pomembe za ohranitev rumene majice. 15. sekund v skupnem seštevku zaostaja današnji zmagovalec Nizzolo, na tretjem mestu z 21. sekundami zaostanka pa je Jasper Stuyven.

Objavljeno: 09.03.2020