Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)

Kdo nas bo zastopal na evropskem prvenstvu 2020?

SP

Slovenska reprezentanca se bo med 24. in 28. avgustom udeležila evropskega prvenstva v cestnem kolesarstvu v Plouayu v Franciji. Vodja odprave in selektor reprezentance do 23 let Martin Hvastija bo na pot odpeljal 29 kolesarjev in kolesark.

Najbolj zveneče ime bo član poklicnega moštva Bahrain McLaren Jan Tratnik, ki bo prvi dan prvenstva nastopil v vožnji na čas. Po opravljenih klubskih obveznostih se bo na prizorišču reprezentanci pridružil tudi članski selektor Andrej Hauptman.

Vsi člani delegacije bodo do odhoda spoštovali ukrepe v skladu z UCI protokolom in opravili predvideno število Covid testiranj, prav tako pa se bodo držali priporočil zdravniške službe na prizorišču samem.

Slovenska reprezentanca za EP 2020:

mladinke – selektor Martin Krašek
1. Tjaša Sušnik (BTC City Ljubljana Scott, cestna dirka)
2. Ana Ahačič (BTC City Ljubljana Scott, cestna dirka)
3. Ema Žibert (BTC City Ljubljana Scott, cestna dirka)
4. Metka Mikuž (Meblojogi Pro-Concrete, cestna dirka)

mladinci – selektor Andrej Cimprič
1. Gal Glivar (Adria Mobil, vožnja na čas + cestna dirka)
2. Jaka Špoljar (Adria Mobil, vožnja na čas + cestna dirka)
3. Aljaž Colnar (Adria Mobil, cestna dirka)
4. Nino Polovič (Adria Mobil, cestna dirka)
5. Fabijan Kralj (Ljubljana Migimigi, cestna dirka)
6. Luka Ziherl (KK Kranj, cestna dirka)

moški do 23 let – selektor Martin Hvastija
1. Nik Čemažar (KK Kranj, vožnja na čas + cestna dirka)
2. Žiga Jerman (Groupama FDJ, cestna dirka)
3. Jaka Primožič (KK Kranj, cestna dirka)
4. Žiga Horvat (Adria Mobil, cestna dirka)
5. Boštjan Murn (Adria Mobil, cestna dirka)
6. Matevž Govekar (Meblojogi Pro-Concrete, cestna dirka)

ženske Elite – selektor Gorazd Penko
1. Urška Žigart (Alé BTC Ljubljana, vožnja na čas + cestna dirka)
2. Eugenija Bujak (Alé BTC Ljubljana, cestna dirka)
3. Urša Pintar (Alé BTC Ljubljana, cestna dirka)
4. Špela Kern (Lviv Cycling Team, cestna dirka)

moški Elite – selektor Andrej Hauptman
1. Jan Tratnik (Bahrain McLaren, vožnja na čas)
2. Marko Kump (Adria Mobil, cestna dirka)
3. Gašper Katrašnik (Adria Mobil, cestna dirka)
4. David Per (Adria Mobil, cestna dirka)
5. Rok Korošec (Ljubljana Gusto Santic, cestna dirka)
6. Tilen Finkšt (Ljubljana Gusto Santic, cestna dirka)
7. Marko Pavlič (Meblojogi Pro-Concrete, cestna dirka)
8. Žiga Ručigaj (Meblojogi Pro-Concrete, cestna dirka)
9. Matej Mugerli (Sport.Land.Niederösterreich, cestna dirka)

tehnično osebje:
Boštjan Kavčnik, mehanik
Klemen Tušek, mehanik
Domen Humar, mehanik
Robert Jenko, mehanik
Miloš Bujak, maser
Rok Bukovec, maser
Jernej Švab, maser
Tiln Muha, maser

EP

Spored EP 2020:

ponedeljek, 24 avgust
9.00 vožnja na čas mladinke 25,6 km
10.25 vožnja na čas mladinci 25,6 km
12.00 vožnja na čas ženske do 23 let 25,6 km
13.10 vožnja na čas moški do 23 let 25,6 km
14.30 vožnja na čas ženske – elite 25,6 km
16.10 vožnja na čas moški – elite 25,6 km

sreda, 26 avgust
9.00 ženske do 23 let, cestna dirka 81,9 km
12.00 moški – elite, cestna dirka 177,45 km

četrtek, 27. avgust
9.00 moški do 23 let, cestna dirka 136,5 km
13.00 ženske – elite, cestna dirka 109,2 km

petek, 28. avgust
9.00 mladinke, cestna dirka 68,2 km
11.20 mladinci, cestna dirka 109,2 km
14.30 mešana ekipna dirka 54,6 km


Objavljeno: 19.08.2020

Vir/avtor:

Galerija

Deli

Sorodne novice

28 Sep 2021
Gorsko kolesarstvo

Pumpaj Slovenija gre na vzhod, v Apače

V soboto bo četrta postaja serije Pumpaj Slovenija, državnega pokala v disciplini pumptrack, na novem pumptracku v Apačah. Tudi...

27 Sep 2021
Gorsko kolesarstvo

Serija Pumpaj Slovenija navdušila mlade v Škofji Loki

Tretja letošnja postaja serije Pumpaj Slovenija, državnega pokala v disciplini pumptrack, je bila Škofja Loka. Skupaj s spremlj...

20 Sep 2021
Gorsko kolesarstvo

Pumpaj Slovenija, tretjič: Škofja Loka, nedelja, 26. september

Po prestavitvi ljubljanskega pumptrack vikenda bo po Zagorju ob Savi in Laškem tretja postaja Pumpaj Slovenija in spremljevalnega...

Vir:

Komentarji