×

Calza in Zormanova najhitrejša na vzponu Vipava - Nanos

Andrea Calza

Kolesarji so se v soboto pomerili na že 25. kolesarski dirki Vipava – Nanos, ki je bila letos zaradi nove asfaltne prevleke podaljšana za dober kilometer. Najhitrejši je bil sedaj že stari znanec slovenskih amaterskih dirk Italijan Andrea Calza (BIKE SHOP RACING), ki je ubranil lansko zmago. Med ženskami je bila najhitrejša Eva Zorman (GANESHA TEAM), leta 2017 zmagovalka slovenskega dela teka Wings For Life World Run.

Eva Zorman

Italijan je za vzpon porabil 34 minut in 20 sekund, za 21 sekund pa je za njim zaostal drugi Italijan Elia Carta (SC COTTUR ASD). S časom 34:53 je v cilj kot tretji prišel prvi Slovenec Dean Bratuš (Tuš T.E.A.M).

Dirka šteje za Pokal Slovenije, na štartu pa je stalo je nekaj manj kot 170 kolesarjev, kar nekaj iz sosednje Italije. Trasa je bila dolga 15 km, od tega dva kilometra zaprte vožnje, višinska razlika je znašala 825 m. Dirka se je kot običajno pričela v Vipavi, v naselju Vrhpolje je bil leteči start, sledilo je nekaj ostrejših zavojev proti odcepu za Sanabor, kjer je sledil krajši spust skozi omenjeno vas, nato pa so se kolesarji pomerili na glavnem delu vzpona, sledilo je nekaj ravninskega dela do cilja v naselju Nanos.

Kot je za traso značilno, je dirko nekoliko otežil veter, so pa bili kolesarji in navijači poplačani s prijetnimi temperaturami in sončnim vremenom.

Prireditev, dolga četrt stoletja, je imela letos še eno novost, podelitev je potekala na samem cilju in ne v Vipavi, kot je bila to praksa zadnjih let, pred podelitvijo pa je potekalo tudi žrebanje nagrad.

Boj na ciljni črti

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji Amaterji je bil najhitrejši Andrea Calza (BIKE SHOP RACING), drugo mesto je osvojil Elia Carta (SC COTTUR ASD) ter tretje Matej Mercina (JB TEAM NOVO MESTO).

V kategoriji Master A je zmagal Blaž Goričar (BIKEREPUBLIC), drugi je bil Tomaž Čefuta (TEAM EPPINGER) in tretji Kristijan Božnar (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master B je prvo mesto osvojil Marko Plank (BIKEREPUBLIC), drugi je bil Mitja Klavora in tretji Marko Polak (ARCONT SELCE).

V kategoriji Master C je bil najhitrejši Dean Bratuš (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Iztok Dogša (GANESHA TEAM) ter tretje Diego Palamin (Cicli Spezzomo dream team).

V kategoriji Master D je prvo mesto osvojil Uroš Verčič (ŠD BAM.BI), drugi je bil Simon Alič (KD BRDA DOBROVO) in tretji Gorazd Konc (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master E je zmagal Miran Cvet (KD HRASTNIK), drugi je bil Robert Likar (IZVIR VIPAVA) in tretji Milko Volarič (KK SOČA).

V kategoriji Master F je bil najhitrejši Maurizio Deponte (A.S.D. Cottur), drugo mesto je osvojil Paolo Calza (BIKE SHOP RACING) ter tretje Branko Bojanc (KD SPRINT).

V kategoriji Master G je zmagal Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Maurizio Inguscio (SC Azzida) in tretji Tomislav Čuk (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Master H je prvo mesto osvojil  Graziano Rossi, drugi je bil Tone Klemenc in tretji Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ).

V kategoriji Master I je bil najhitrejši RUDI RAVBAR (KD SPRINT), drugo mesto je osvojil Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO) ter tretje Franc Hafner (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Master J je prvo mesto osvojil Rafael Končina (KD HRASTNIK).

V kategoriji Ženske A je prvo mesto osvojila Eva Zorman (GANESHA TEAM), druga je bila Katarina Novak (BIKEREPUBLIC) in tretja  Meri Perti  (Eppinger team).

V kategoriji Ženske B je bila najhitrejša Špela Škrajnar (GANESHA TEAM), druga je bila Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR) in tretja Barbara Duse (SC COTTUR ASD).

V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Michela Facchin (A.S.D. Cottur), druga je bila Rada Žakelj (Slaščičarna Magušar) in tretja Suzana Šeme (KD LPP).

V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M), druga je bila Tina Ušeničnik (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Elite (Elite, U23, Mladinci) je bil najhitrejši Matej Bakoš (KK ZAVRŠNICA), drugo mesto je osvojil Tadej Dogša (GANESHA TEAM).