×

SP Imola: Tratnik z zlomljenim krmilom do 24. mesta, zmaga Italijanu

Jan Tratnik
​Foto: Vid Ponikvar KZS

Po 13. mestu Eugenie Bujak se je v petek v vožnji na čas pomeril tudi Jan Tratnik. Po tehničnih težavah je osvojil 24. mesto. Najboljši čas je postavil Filippo Ganna, ki je Italiji privozil prvi naslov svetovnega prvaka v vožnji na čas, sicer pa je letos postal tudi svetovni prvak v zasledovalni vožnji na stezi.

Tratnik se je na progo podal ob 15:33 uri. Progo si je ogledal že v torek, od nastopa pa si je veliko obetal. O vetru, ki je na taki progi precej odločilen, pa je povedal:

»Če ne bi bilo močnega vetra, rahlo hribovita trasa ne bo vplivala na rezultat. Problematičen je lahko nasprotni veter od štarta proti obratu, nato pa je veter v hrbet proti cilju. Veter vožnjo precej oteži, tako da bo potrebna taktika, kako kronometer čim bolj optimalno izpeljat. Za petek pa je napoved, da bo veter za 20 km/h močnejši.«

Pričakovanja pred vožnjo na čas so bila visoka:

»Imam dva cilja, prvi je, da izboljšam zadnji rezultat iz Jorkshira oz. si želim, da bo šlo vse po načrtu. To bom videl kmalu po štartu. Če bo šlo dobro, je ponovitev mesta iz Bergna.«

V Bergnu se je leta 2017 uvrstil na deseto mesto, ko je bil dosežen tudi najboljši slovenski rezultat na svetovnih prvenstvih, drugo mesto Primoža Rogliča.

Na žalost se ni izšlo po željah. Po prvem delu je imel težave s krmilom, kar ga je oddaljilo od dobrega rezultata. Za zmagovalcem je zaostal za 2 minuti in 24 sekund.

»Do vmesnega časa je šlo po planu. Na vmesnem času, kjer so bili ležeči policaji in kocke, se mi je zlomil desni nastavek za komolec, kar me je v drugi polovici dirke oviralo, saj nisem mogel razviti prave moči. Ubadal sem se le še s tem, da ne padem s kolesa. Hudo mi je, na koncu sem stisnil iz sebe, kar sem lahko. Je pač to del športa, imel sem smolo. Zdaj me čakajo novi cilji, zato gremo naprej,« je povedal Tratnik.

Srebrno medaljo je z zaostankom 27 sekund osvojil Rogličev pomočnik na Touru Belgijec Wout van Aert, bron pa evropski prvak Švicar Stefan Küng. Dvakratni svetovni prvak Avstralec Rohan Dennis zmage ni uspel ubraniti. Postavil je peti čas kronometra, pred njim se je na četrto mesto uvrstil njegov ekipni kolega Britanec  Geraint Thomas.

V soboto se bodo na cestni dirki pomerile članice, v nedeljo pa bodo nastopili še člani.

Objavljeno: 25.09.2020