×

Strade Bianche: zmaga Chantal van den Broek-Blaak

Strade Bianche WWTFoto: Luc Claessen / Getty Images

Nizozemka Annemiek van Vleuten (Movistar) ni uspela osvojiti tretje zaporedne zmage na dirki Strade Bianche. V cilj je prišla na 4. mestu. Priznati je morala premoč rojakinje Chantal van den Broek-Blaak (SD Worx), ki je v strmem zaključku ušla Italijanki Elisi Longo Borghini (Trek-Segafredo Women) in osvojila prepričljivo zmago.

Tretje mesto je osvojila še ena Nizozemka Anna van der Breggen (SD Worx), ki je prav tako sodila v krog favoritinj. Na dirki sta bili dve slovenski kolesarki. Špela Kern (Massi - Tactic Women Team) se je uvrstila na 54. mesto, Eugenia Bujak pa je dirko končala na 64. mestu. Kapetanki ekipe Alé BTC Ljubljana Španki Mavi Garcia ni uspelo ponoviti lanskega uspeha, ko je dirko končala na drugem mestu. Bila je v begu skupaj s favoritkami, a je na koncu ciljno črto prevozila na 13. mestu.

Dirko zaznamovali številni napadi in padci

Letos so se kolesarke na dirki po toskanskih cestah pomerile že sedmič, prevozile so 136 kilometrsko traso okoli Siene, na kateri jih je čakalo osem makadamskih odsekov v skupni dolžini preko 30 kilometrov. Dirka se je začela v oblačnem vremenu pri 7 stopinjah Celzija, prvi uspešen pobeg pa je uspel nekdanji mladinski svetovni prvakinji Eleni Pirrone, nato sta s pobegom poskusili tudi Lotte Kopecky in Niamh Fisher-Black, a se je tudi njun pobeg kmalu končal.

Uspešen preboj v ospredje je naredila skupina devetih kolesark, ki so se ji pridružile še Longo Borghini, Van der Breggen, Ashleigh Moolman-Pasio in Marta Cavalli. Petnajst kilometrov pred ciljem je napadla van den Broek-Blaak, ki se je šest kilometrov pred ciljem umaknila in v ospredje je prišla Longo Borghinijeva. Zasledovalke niso bile daleč, a je ubežnicama uspel skupen beg do zadnjega vzpona na Piazza del Campo. Tu pa je bila Nizozemka močnejša in v cilj prišla sedem sekund pred Italijanko.

Objavljeno: 06.03.2021