×

Kristjan Hočevar kot del ubežne skupine na koncu peti

Kristjan hočevar

Na dirki Tr. Città di S. Vendemiano - 61° GP Industria & Commercio, ki je potekala za člane do 23 let to nedeljo v Italiji, je Kristjan Hočevar osvojil odlično 5. mesto.

Dirka je bila dolga 170 kilometrov. Hočevar, tokrat v dresu slovenske reprezentance, je bil del ubežne šesterice, ki se je v zaključku borila za najvišja mesta. Fotofiniš je potrdil zmagovalca, Francoza Paula Lapeiro (AG2R Citroën U23 Team). Drugo, tretje in četrto mesto so zasedli italijanski tekmovalci.

»Dirka v San Vendemianu je imela sprva 10 ravninskih krogov in nato še pet zahtevnejših z vmesnim 15 % kilometrskim vzponom. Reprezentanco smo zastopali štirje kolesarji Adrie, poleg mene, še vsi trije Aljaži (Colnar, Jarc, Omrzel). Pred prvim vzponom je bila kar velika borba za pozicijo in Aljaž Omrzel mi je pomagal, da sem klanec začel čim bolj spredaj. Nato se je na vrhu, 60 km pred ciljem, odpeljala skupina osmih kolesarjev, v kateri sem bil tudi jaz. In glede na to, da so imele praktično vse najboljše ekipe predstavnika v begu, smo imeli kar lepe možnosti, da pridemo do cilja. Na vzponu v zadnjem krogu sem poskušal narediti razliko in tako sva s kolesarjem Zalfa ustvarila manjšo razliko, a na žalost premajhno, tako da so nas na zaključni ravnini ujeli preostali ubežniki in na koncu je o zmagovalcu odločal šprint, kjer sem zasedel 5. mesto. Z rezultatom sem zadovoljen, saj potrjuje, da vsako dirko napredujem in na naslednjih bi ga rad še izboljšal. Bo pa potrebno še malo potrenirati šprint,« je povedal Hočevar, sicer član novomeške ekipe Adria Mobil.

V dresu slovenske reprezentance so moči združili člani KK Kranj in Adrie Mobil, na dirki pa so nastopili tudi člani Ljubljana Gusto Santic, med katerimi se je najvišje uvrstil Anže Skok, ki je zasedel 18. mesto.

Objavljeno: 19.04.2021