×

Tratnik na kronometru v prvi dvajseterici, Thomas zmagovalec

Jan Tratnik

Dirka po Romandiji se je končala tako, kot se je začela, s posamičnim kronometrom. Jan Tratnik (Bahain Victorius) ga je zaključil na 19. mestu, najhitrejši čas je postavil francoski državni prvak v disciplini Remi Cavagna (Deceuninck - Quick Step).

Po dramatični izgubi vodstva Gerainta Thomasa (INEOS Grenadiers) v predzadnji etapi, ko je zaradi mraza in dežja padel tik pred ciljno črto in je rumeno majico oblekel Michael Woods (Israel Start-Up Nation), je bilo v zadnji etapi popolnoma drugače. Thomas je odlično odpeljal 16,19 kilometrov dolg kronometer in postavil tretji čas ter kot zmagovalec dirke nasledil Primoža Rogliča. Woods je postavil 22. čas kronometra in izgubil vodstvo in stopničke.

Tudi v Fribourgu je bilo vreme deževno, tako da je kolesarje vsaj nekaj časa na trasi oviral dež. Trasa je bila razgibana, s 700 metrov tlakovanega vzpona po štartu, vzpon pa jih je čakal tudi pred ciljem. Zadnjih 480 metrov je naklon 5,2%, zato počitka pred ciljem za kolesarje ni bilo.

Drugi čas kronometra je postali Stefan Bissegger (EF Education-Nippo). V skupnem seštevku sta prvi dve mesti zasedla kolesarja INEOSa, Geraint Thomas in Richie Porte, tretje mesto pa osvojil Fausto Masnada (Deceuninck - Quick Step). Jan Tratnik je bil skupno 79.

Objavljeno: 02.05.2021