×

Kristjan Hočevar tretji v predzadnji etapi Dirke miru na Češkem

Kristjan Hočevar

Na štirietapni dirki Course de la Paix Grand Prix oz. Dirki miru na Češkem, ki jo je leta 2018 osvojil Tadej Pogačar, tokrat slovensko reprezentanco mlajših članov zastopajo Kristjan Hočevar, Nik Čemažar, Anže Skok, Aljaž Jarc in Matevž Govekar.

Po uvodnem prologu, kjer je najboljšo uvrstitev, 20. mesto, osvojil Anže Skok, je v prvi etapi ciljno črto kot prvi Slovenec na 19. mestu prevozil Matevž Govekar. V drugi, kraljevski etapi dirke za mlajše člane pa je odlično tretje mesto osvojil Kristjan Hočevar in zaseda drugo mesto v skupnem seštevku.

Druga etapa je potekala od Bruntala do mesta Dlouhe Strane, dolžine 116,6 kilometrov, kjer so se kolesarji pomerili na dveh zahtevnih vzponih. Hočevar je v cilj prišel skupaj z drugouvrščenim Belgijcem Toonom Clynhensom, zmago pa je osvojil Italijan Filippo Zana, ki je tudi vodilni v skupnem seštevku.

Na dirki nastopajo kolesarji iz 19. evropskih držav, pred njimi pa je še zadnja etapa s ciljem na vzponu.