×

Dirka po Bolgariji: Matevž Govekar v šprintu do drugega mesta

Matevž Govekar

Na 68. izvedbi Dirke po Bolgariji je v prvi etapi letošnji državni prvak na cesti med mlajšimi člani Matevž Govekar v prvi etapi osvojil drugo mesto. Hitrejši je bil le Italijan Giovanni Lonardi (Bardiani-CSF-Faizanè), ki je osvojil prvo zmago v letošnji sezoni.

Matevž se je odlično odrezal že na dvodnevni dirki In the footsteps of the Romans, kjer je osvojil majico najboljšega na gorskih ciljih in najhitrejšega po točkah, v seštevku mladih kolesrjev pa je končal na drugem mestu.

Etapa od Sofije do Plovdiva je bila dolga 178 km. Kolesarjem je vožnjo otežil veter, poskusi pobega so se izjalovili. V finalnem šprintu je član ekipe Tirol KTM Cycling Team Matevž Govekar za dolžino kolesa zaostal za Italijanom. Tretje mesto je osvojil Španec Óscar Pelegrí (Electro Hiper Europa).

Med 150 kolesarji je v dresu ekipe SCC "Omega Team" nastopil tudi Gregor Matija Černe.

V petek jih čaka druga, razgibana etapa od Plovdiva do Trojana, ki je dolga 113 kilometrov.

Objavljeno: 01.07.2021