×

TDF: O'Connor s solo zmago, Pogačar ostaja v rumenem

Tadej Pogačar

Deveto etapo Dirke po Franciji je največjo zmago v karieri osvojil Avstralec Ben O'Connor (AG2R Citroën Team), ki je virtualno rumeno majico oblekel že 55 km pred ciljem, nato je Tadej Pogačar zaostanek zmanjšal in napad se Avstralcu ni izšel. Pogačar dan pred počitkom ostaja v rumenem, O'Connor je skupno drugi.

Dirko sta zapustila Primož Roglič (Jumbo Visma), ki so mu poškodbe onemogočile nadaljevanje in Mathieu van der Poel (Alpecin Fenix), ki je dirko pričakovano zapustil po izgubi rumene majice. Oba bosta v nadaljevanju priprave podredila nastopu na Olimpijskih igrah v Tokiu, pri čemer se bo van der Poel pomeril v olimpijskem krosu na gorskem kolesu.

Zaključek devete etape

Ena najzahtevnejših etap s petimi kategoriziranimi vzponi je bila dolga 144,5 km, cilj je bil na 2119 višinskih metrih v smučarskem središču Tignes. Kolesarji so premagali 4500 višinskih metrov. Etapo je zaznamovalo hladno in deževno vreme. Pikčasto majico je osvojil Kolumbijec Nairo Quintana, ki je bil prvi na najhujšem vzponu ekstra kategorije Col du Pre, dolgim skoraj 12 km s povprečnim naklonom 7,7 %. Kaj več Kolumbijec ni zmogel in v cilj je prišel za Pogačarjem.

Pogačar se je s protinapadom kilometer in pol pred ciljem odpeljal Carapazu, ki ga je izzval in ostali skupini kolesarjev Ineos Grenadiers in po včerajšnji etapi ponovno pokazal, da je največji favorit za končno zmago.

Drugo mesto je v cilj prišel Italijan Mattia Cattaneo (Deceuninck - Quick Step), tretje mesto pa je osvojil njegov rojak Sonny Colbrelli (Bahrain – Victorious).

Skupni seštevek

Največji favorit za končno zmago ostaja Tadej Pogačar, današnji zmagovalec je v skupnem seštevku drugi z zaostankom 2 minuti in sekundo za Pogačarjem. Rigoberto Uran (EF Education - Nippo) na tretjem mestu zaostaja že za 5 minut in 18 sekund.

Objavljeno: 04.07.2021