×

Dirka po Poljski: Mohorič deveti, njegov ekipni kolega do zmage

Mohorič

V prvi etapi dirke po Poljski je slavil član Bahrain Victoriusa Nemec Phil Bauhaus, njegov ekipni kolega in edini slovenski predstavnik Matej Mohorič je etapo končal na devetem mestu. Skupno zaseda šesto mesto, saj je bonus točke prejel na vmesnem letečem šprintu 60 km pred ciljem, kjer je bil od njega močnejši le Poljak Michal Kwiaktkowski, zmagovalec dirke leta 2018. Lanskega zmagovalca Belgijca Remca Evenepoela na letošnji izvedbi dirke ni.

Po že dveh tragičnih sezonah, lani zaradi padca in hude poškodbe Fabia Jakobsena v zaključnem šprintu ene od etap, leto poprej pa zaradi smrti mladega perspektivnega belgijskega kolesarja Bjorga Lambrechta, letos upamo na dirko brez pretresov.

Uvodna 216,4 km dolga etapa sedemdnevne dirke se je končala s šprintom glavnine, saj se ubežnikom beg ni izšel. S šprintom je prvi, a nekoliko prezgodaj, pričel Mohorič. Prehitel ga je Kolumbijec Álvaro Hodeg, od njega pa je bil močnejši le Phil Bauhaus (Deceuninck - Quick Step). Tretje mesto je osvojil Francoz Hugo Hofstetter (Israel Start-Up Nation). Mohorič je bil na koncu deveti, v skupnem seštevku pa zaseda šesto mesto.

Druga etapa od Zamošča do Przemysla bo dolga 200,8 km.

Objavljeno: 09.08.2021