×

Vuelta: Roglič kljub napadom ostaja v rdečem, Polanc napredoval

Jan Polanc

Sedma gorska etapa Dirke po Španiji kljub napadom ekip ni spremenila razvrstitve na vrhu. Primož Roglič (Jumbo Visma), ostaja vodilni, a drugouvrščeni za njim zaostaja le za 8 sekund. Etapno zmago je osvojil 24-letni Avstralec Michael Storer (Team DSM).

Drugo mesto si je privozil Španec Carlos Verona (Movistar Team), tretje pa Rus Pavel Sivakov (INEOS Grenadiers). Jan Polanc je ciljno črto prevozil na 10. mestu.

Jan Tratnik (Bahrain Victorius) je v cilj prišel na 107. mestu, Luka Mezgec (BikeExchange) je bil 149.

Primož Roglič

Premešala se je vodilna deseterica

V prvi deseterici vodilnih je prišlo do nekaj sprememb. Zaradi padca je odstopil Španec Alejandro Valverde, ki razmišlja o koncu kolesarske kariere in je bila zanj to verjetno zadnja udeležba na Vuelti. Po šesti etapi je zasedal skupno četrto mesto. Vodstvo je obdržal Primož Roglič, s 15. mesta pa se je na drugo povzpel Felix Großschartner (BORA – hansgrohe). Za mesto je nazadoval Enric Mas (Movistar Team), ki za Rogličem zaostaja za 25 sekund, četrti pa njegov ekipni kolega Miguel Ángel Lopez (+36').

Na peto mesto v skupnem seštevku se je po dolgem dnevu v begu povzpel Jan Polanc (UAE Team Emirates), ki je bil med etapo že virtualno v rdeči majici, a mu je na koncu zmanjkalo moči in je Roglič zaostanek do cilja zmanjšal. Njegov zaostanek zmaša 38 sekund. Egan Bernal (INEOS Grenadiers) je šesti, novinca v prvi deseterici pa sta Jack Haig (Bahrain - Victorious) in Sepp Kuss (Jumbo-Visma) na 7. in 8. mestu.

7. etapa

Zahtevna gorska etapa s šestimi gorskimi cilji od Gandie do Balcon de Aclicanteja je bila dolga 152 kilometrov, postregla pa je s kar 3.670 višinskimi metri. Pričakoval se je boj na zadnjem 8,4 km dolgem vzponu prve kategorije Balcon de Alicante, kjer je maksimalni naklon tudi 14%, povprečno pa doseže 6,2%. Tu je bil v ospredju preostanek ubežnikov, med katerimi je bil najmočnejši Avstralec.