×

Vuelta: Roglič brez pretresov v rdečem, Jakobsen prevzel zeleno majico

Primož Roglič

V osmi etapi Dirke po Španiji je v finalnem šprintu do druge etapne zmage prišel Nizozemec Fabio Jakobsen in ponovno oblekel zeleno majico. Primož Roglič je v cilj prišel v glavnini, za njim je na srečo dan brez pretresov in ostaja vodilni v skupnem seštevku.

Drugi je bil Italijan Alberto Dainese (Team DSM), tretji pa Belgijec Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix).

8. etapa

Ravninska osma etapa je bila dolga 173,7 km, potekala je od Santa Pole do La Mange Del Mar Menorja. Pričakovano so se za zmago pomerili šprinterji, čeprav je bila sedma gorska etapa za njih precej utrujajoča, današnja pa je bila zelo vroča.

Kmalu po začetku etape je pobegnila trojica kolesarjev. Ander Okamika (Burgos-BH), Aritz Bagues (Caja Rural-Seguros RGA) in Mikel Iturria (Euskaltel-Euskadi) so si privozili nekaj več kot 4 minute prednosti, več jim glavnina ni pustila.

V glavnini sta dirko nadzirali predvsem ekipi Alpecin-Fenix za nosilca zelene majice Jasperja Philipsena in Deceuninck Quick Step za Fabia Jakobsena, ki je po sedmi etapi le točko oddaljen od zelene majice. Seveda pa je imela tudi ekipa Jumbo Visma vse pod nadzorom.

Ubežniki so bili dobrih 36 km pred ciljem ujeti, glavnina pa se je zelo raztegnila. Naredile so se tri grupe, ki so se kmalu združile. Začeli so se formirati šprinterski vlaki, pet kilometrov pred ciljem se je borba za pozicije že razgrela. V ospredju so se menjavale ekipe, Luka Mezgec je v odlično pozicijo pripeljal Michaela Matthewsa, a je bilo dovolj le za peto mesto. V zadnjih sto metrih se je izstrelil Nizozemec in si privozil drugo etapno zmago.

Jan Tratnik je v cilj prišel na 26. mestu, Jan Polanc na 30. in ostaja skupno peti. Primož Roglič je ciljno črto prevozil na 39. mestu, Luka Mezgec je bil 108.

V skupnem seštevku ni sprememb, te se pričakujejo v deveti, ponovno gorski etapi.

Objavljeno: 21.08.2021