×

Evropsko prvenstvo: Gal Glivar 11., Bujakova 13., v nedeljo še dirka članov

KZS

Po kronometru in dan po dirki mladink in mladincev je bila na evropskem prvenstvu v Trentu na sporedu cestna dirka članic in mlajših članov. Najbolje sta se odrezala Gal Glivar, ki se je uvrstil na 11. mesto in Eugenia Bujak s 13. mestom.

Med mlajšimi člani zmaga Belgijca

Mlajši člani so se pomerili na 10-ih krogih v okolici Trenta, na skupno 133,6 km dolgi progi. Evropski prvak je postal 18-letni Belgijec Thibau Nys. V ekipi z Glivarjem so bili Kristijan Hočevar, Anže Skok, Nik Čemažar, Aljaž Jarc in Matevž Govekar.

Glivar, ki se je med mlajšimi člani pomeril prvič, je vozil v prvi skupini, a je v zadnjem krogu na zadnji klanec zaostal. V ospredju je ostala skupina sedmih kolesarjev, ki so se pomerili za zmago. Srebro je osvojil Italijan Filippo Baroncini in bron Španec Juan Ayuso. Glivar je v cilj prišel 19 sekund za zmagovalcem.

Kristjan Hočevar je bil 33., Anže Skok 52., Nik Čemažar 55., mesto za njim je v cilj prišel Aljaž Jarc, Matevž Govekar pa dirke ni končal.

Med članicami nastopile tri Slovenke

Med članicami je naslov evropske prvakinje osvojila 34-letna Nizozemka Ellen van Dijk, ki se je veselila že druge medalje na letošnjem evropskem prvenstvu. V vožnji na čas je osvojila srebro.

Med slovenskimi predstavnicami je traso najbolje odvozila Eugenia Bujak, ki se je uvrstila na 13. mesto. V cilj je prišla s tretjo skupino, za zmagovalko pa je zaostala za dva minuti in 28 sekund, enako tudi Urška Žigart, ki je bila 23. Dirko je zaključilo le 32 tekmovalk, med katerimi ni bilo Urške Bravec. Zaradi padca pa na evropskem prvenstvu ni Urše Pintar, ki bi sicer prav tako zastopala Slovenijo.

Trasa je bila dolga 107,2 km, potekala pa je v okolici Trenta. Nizozemka je s samostojnim napadom pobegnila iz ubežne skupine in si privozila zmago. Srebro je osvojila Nemka Liane Lippert, bron pa Litovka Raso Leleivite.