×

Mihael Štajnar zmagovalec uvodnega ciklokrosa

CX

V nedeljo je v blatnih razmerah potekala prva dirka v ciklokrosu Cyclo cross v Dolenjskih Toplicah 2021, ki šteje za Pokal Slovenije in Zimsko ligo. V kategoriji elite je zmago osvojil Mihael Štajnar (MEBLOJOGI PRO- CONCRETE), ki tekmecem kljub tehničnim težavam ni pustil blizu.

»Od starta sem imel taktiko narediti čim večjo prednost, kar mi je zelo dobro uspelo. Potem pa sem na polovici dirke imel težave z menjalnikom zaradi blata, zato sem se ustavljal v feed zoni, da sem očedil kolo. Proti koncu dirke pa sem imel še defekt na sprednji gumi. Na srečo je bila prednost iz začetka tako velika, da sem vseeno zmagal. Proga na današnji dirki je bila vrhunska, kljub blatu se je dalo dirkati. Hvala vsem navijačem za navijanje.

Na drugem mestu se je kar nekaj časa vozil Matic Kranjec Žagar (CALCIT BIKE TEAM), a je na koncu moral priznati premoč Viktorja Potočkega (LJUBLJANA GUSTO SANTIC).

Organizator KD SPRINT Novo mesto je pripravil atraktivno progo z naravnimi in umetnimi ovirami, ki je navdušila okoli 70 tekmovalcev. Na progo so se podali pri 9 stopinjah Celzija, precej pa jih je oviralo blato, ki je poskrbelo tudi za kakšno poškodbo menjalnika in slabo voljo lastnika kolesa.

CX

Med najštevilčnejšo kategorijo, starejšimi mladinci, je od začetka vodil Žak Eržen (ADRIA MOBIL), za njim pa sta mesti menjavala njegov ekipni kolega Anže Ravbar in  član ekipe POGI TEAM GENERALI Natan Gregorčič. A je zmago osvojil Ravbar, Eržen in Gregorčič pa sta zaradi tehničnih težav ostala brez uvrstitve.

Tudi v ostalih kategorijah je bila borba pestra od starta do cilja.

CX

Prvi trije po kategorijah:

CX

V kategoriji ČLANI (Licence ELITE in U23) je bil najhitrejši Mihael Štajnar (MEBLOJOGI PRO- CONCRETE), drugo mesto je osvojil Viktor Potočki (LJUBLJANA GUSTO SANTIC) ter tretje Matic Kranjec Žagar (CALCIT BIKE TEAM).

CX

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI je prvo mesto osvojil Anže Ravbar (ADRIA MOBIL), drugi je bil Aljaž Žefran (ADRIA MOBIL) in tretji Gal Jazbec (POGI TEAM GENERALI).

Cx

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI je zmagal Gašper Štajnar (CALCIT BIKE TEAM), drugi je bil Žan Lopatič (POGI TEAM GENERALI) in tretji Vid Murn (ADRIA MOBIL).

CX

V kategoriji ŽENSKE je prvo mesto osvojila Nika Bojanc (KD SPRINT).

CX

V kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let je bil najhitrejši Primož Obal (KK TROPOVCI), drugo mesto je osvojil Nejc Ropas (KK POCINKOVALNICA CELJE) ter tretje Kristijan Božnar (IZVIR VIPAVA).

CX

V kategoriji MASTERS od 35 – 44 let je zmagal Aljaž Kulovec (KD SPRINT), drugi je bil Matej Bašelj (KD SPRINT) in tretji Gregor Omejec.

CX

V kategoriji MASTERS od 45 – 54 let je prvo mesto osvojil Bojan Ločnikar (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE), drugi je bil Rok Erjavec (GANESHA TEAM) in tretji Mitja Mori (GANESHA TEAM).

CX
V kategoriji MASTERS od 55 in več je bil najhitrejši Iztok Kuret (KD ALPE SIS), drugo mesto je osvojil Lucjan Premrn (IZVIR VIPAVA) ter tretje Rudi Ravbar (KD SPRINT).

CX

V kategoriji Dečki A je prvo mesto osvojil Oto Prevc (KK KRANJ), drugi je bil Anton Derganc (KK ADRIA MOBIL) in tretji Žiga Jakše (KK ADRIA MOBIL).

CX

V kategoriji Dečki C je zmagal Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH), drugi je bil Gal Klun (POGI TEAM GENERALI) in tretji Jaka Furlan Nerad (TK OLIMPIJA).

CX

V kategoriji MLADINKE je prvo mesto osvojila Hana Kranjec Žagar (CALCIT BIKE TEAM).

CX

V kategoriji DEKLICE je prvo mesto osvojila Meta Tancik (ENERGIJATEAM.COM), druga je bila Taja Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Laura Peterlin (KK ADRIA MOBIL).

CX

V kategoriji Izven konkurence je prvo mesto osvojila Teodora Savić Popović (BGK TUŠKANAC).

Objavljeno: 28.11.2021