×

Tudi v prvi etapi Istrske pomladi najboljši Matevž Govekar

Matevž Govekar

Na hrvaški obali je potekala prva etapa dirke Istarsko Proljeće - Istrian Spring Trophy, kjer je bil najmočnejši Švicar Sean Flynn (Swiss Racing Academy). Na tretje mesto se je uvrstil zmagovalec prologa Matevž Govekar (Tirol KTM Cycling Team - Ride with passion).

Etapa med Porečem in Funtano je bila dolga 152 km, skoraj polovico dirke sta bila v pobegu 22-letni Britanec Sean Flynn in 20-letni Američan Matthew Riccitello (Hagens Berman Axeon Cycling Team). Glavnina ju do cilja ni ujela, v šprintu le-te pa je bil najhitrejši Matevž Govekar, ki je skupno na tretjem mestu. Na deseto mesto se je uvrstil član ekipe Ljubljana Gusto Santic Viktor Potočki.

Vodilni po prologu in prvi etapi je zmagovalec prve etape Sean Flynn, 16 sekund zaostaja Matthew Riccitello, Matevž Govekar za zmagovalcem zaostaja 50 sekund.

V soboto kolesarje čaka 175 kilometrska etapa od Novigrada s ciljem na Motovunu. Vzpon bo kot običajno odločil o skupnem zmagovalcu dirke.

Objavljeno: 11.03.2022