×

Na Trsteniku Matej Mohorič navdušil mlade tekmovalce

Trstenik
V soboto je v sončnem in toplem vremenu na Trsteniku pri Kranju potekala mednarodna dirka kolesarjev mlajših kategorij za pokal Mateja Mohoriča, ki je prišel podpret tekmovalce in požel veliko navdušenja. Ti so se razveselili avtogramov, pri čemer je Mohorič prijazno podpisoval tudi majice, kape in bidone mladih in nekoliko starejših navdušencev, deležni pa so bili tudi skupnega fotografiranja.

Testenik

Matej Mohorič

Dirka je potekala v izvedbi Kolesarskega kluba Kranj v sodelovanju s Fundacijo Mateja Mohoriča. Poleg dirke je bilo poskrbljeno tudi za zabavo, ki je predvsem navdušila najmlajše udeležence.

Testenik

Najmlajše kategorije, dečki in deklice C in deklice B so se pomerile na šestih krogih s skupno dolžino 18,8 km, dečki B in deklice A na devetih krogih skupne dolžine 27,8 km, dečki A in mlajše mladinke na 12-ih krogih oziroma 36,8 km in kot zadnji mlajši mladinci in starejše mladinke na 20 krogih skupne dolžine 60,8 km.

Trstenik

Trstenik

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Špela Colnar (KK ADRIA MOBIL), druga je bila Tia Špringer in tretja Nuša Moroz (obe BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je bil najhitrejši Nejc Peterlin (KK ADRIA MOBIL), drugo mesto je osvojil Matevž Zajc (POGI TEAM UAE GENERALI) ter tretje Jakob Omrzel (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je bila najhitrejša Ema Podberšič (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Dominika Štrukelj (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) in tretja Iva Škrbić (SRBIJA).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je zmagal Vanja Kuntarič Žibert (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Mai Prevejšek (KK ADRIA MOBIL) in tretji Aljaž Avsec (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je prvo mesto osvojila Eva Terpin (MBK ČRNI VRH), druga je bila Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ) in tretja Zoja Špringer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

Maks Majnik

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je prvo mesto osvojil Maks Majnik (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Rok Bajželj (KK KRANJ) in tretji Maj Bohak (PERUTNINA PTUJ).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je bila najhitrejša Lina Mehle, druga je bila Zara Bukovec (obe BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Lara Mehle (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEČKI C (U13) je bil najhitrejši Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI), drugo mesto je osvojil Aljaž Boškin (KD SLOGA 1902 IDRIJA) ter tretje Petar Pavlović (BK POLICAJAC Beograd).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ), druga je bila Lara Šetina (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Maja Vurušič (KK ADRIA MOBIL).