×

Novi državni prvaki na cesti med dečki in deklicami ter mlajšimi mladinkami

DP

Ob vznožju smučišča Gače je v nedeljo prvič potekalo cestno državno prvenstvo za dečke in deklice ter mlajše mladinke. Podelili so naslove sedmim državnim prvakom.

Na zahtevni krožni dirki z dolžino kroga Gače, Komarna vas, Gače je tekmovalo preko 200 kolesarjev, nastopili so tudi mlajši mladinci, starejše mladinke in članice, za katere dirka ni štela za državno prvenstvo.

Novi državni prvaki so postali:

MLAJŠE MLADINKE Sara Pestotnik (BTC City LJUBLJANA SCOTT)

DEKLICE A (WU15/2) Eva Terpin (MBK ČRNI VRH)

DEČKI A (U15/2) Vanja Kuntarič Žibert (Pogi Team UAE Generali)

DEKLICE B (WU15/1) Lina Mehle (BTC City LJUBLJANA SCOTT)

DEČKI B (U15/1) David Adam (PERUTNINA PTUJ)

DEKLICE C (WU13) Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ)

DEČKI C (U13) Gal Klun (Pogi Team UAE Generali)

DP

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji ČLANICE (WE) je prvo mesto osvojila Tjaša Sušnik, druga je bila Nika Bobnar in tretja Lara Maretič (vse BTC City LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Pija Galof (BTC City LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Špela Colnar (KK ADRIA MOBIL) in tretja Tia Špringer (BTC City LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je bila najhitrejša Sara Pestotnik, druga je bila Ema Podberšič (obe BTC City LJUBLJANA SCOTT) in tretja Dominika Štrukelj (mebloJOGI - PRO CONCRETE).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je bil najhitrejši Jure Medved, drugo mesto je osvojil Jakob Jere (oba Pogi Team UAE Generali) ter tretje Gašper Štajnar (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je zmagal Vanja Kuntarič Žibert (Pogi Team UAE Generali), drugi je bil Mai Prevejšek (KK ADRIA MOBIL) in tretji Gal Stare (KK Bled).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je prvo mesto osvojil David Adam (PERUTNINA PTUJ), drugi je bil Maks Majnik in tretji Jure Jovanovič (oba Pogi Team UAE Generali).

V kategoriji DEČKI C (U13) je bil najhitrejši Gal Klun, drugo mesto je osvojil Franci Krajnc (oba Pogi Team UAE Generali) ter tretje Aljaž Boškin (KD SLOGA 1902 IDRIJA).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je prvo mesto osvojila Eva Terpin (MBK ČRNI VRH), druga je bila Zoja Špringer (BTC City LJUBLJANA SCOTT) in tretja Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je bila najhitrejša Lina Mehle, druga je bila Zara Bukovec (obe BTC City LJUBLJANA SCOTT) in tretja Rebeka Gonza (KK TBP Lenart).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Kaja Adam, druga je bila Živa Bohak (obe PERUTNINA PTUJ) in tretja Maja Vurušič (KK ADRIA MOBIL).