Prijave in naročila (0)
X

Italijan Calza drugič kralj, Katarina Novak kraljica Krvavca

Vzpon Na Krvavec

Amaterski kolesarji so se pomerili na 17. vzponu za Kralja in Kraljico Krvavca, kjer je že tretje leto zapored najhitrejši čas postavil Italijan Andrea Calza, drugič pa mu je pripadla tudi kraljevska krona. Med ženskami je bila najhitrejša Katarina Novak.

Vzpon na Krvavec

Strokovnjak za vzpone Andrea Calza (BIKE SHOP RACING) je običajno v ospredju. Tudi tokrat ni dopustil presenečenja, v cilj je prišel dve sekundi počasneje kot lani s časom 37:55. Katarina Novak (NEW MOLINI DOLO TEAM GRANFONDO) pa je do cilja potrebovala 52 minut in 3 sekunde.

Vzpon, ki se je pričel v Cerkljah na Gorenjskem je končalo nekaj manj kot 170 kolesarjev. Za kategorije Master A B C D E F in ženske A in B je bila trasa dolga 11,7 kilometrov z višinsko razliko 970 metrov s ciljem na Jezercih. Cilj malega vzpona, dolgega 8 kilometrov z višinsko razliko 654 metrov, pa je bil Pr' Ambružarju. Na njem so se pomerile kategorije Master G H I in J ter ženske C in D.

Vzpon na Krvavec

Na daljši trasi je drugi čas postavil Kristian Grünfeld (ŠD RUDNIK LJUBLJANA), ki je za zmagovalcem zaostal za 23 sekund, tretji čas (39:04) pa Elia Carta, ki vozi za novogoriški MEBLOJOGI - PRO CONCRETE.

Med ženskami je drugo mesto absolutno osvojila Martina Erjavec (KD OBALA) in tretje Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR).

Vzpon na Krvavec

Na krajši razdalji je bil med moškimi absolutno najhitrejši Janez Debeljak (KK JAN SPORT), drugi Marko Bokalič (B.V.G. GULČ) in tretji Luka Lupša (KK TBP LENART). Med ženskami pa je prva ciljno črto prevozila Darja Zaplotnik (KD SLOVENSKE SPECIALKARKE), druga je bila Nada Rotovnik Kozjek in tretja Nataša Kačičnik (KK ROGLA).

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji Amaterji je zmagal Andrea Calza (BIKE SHOP RACING), drugi je bil Kristian Grünfeld (ŠD RUDNIK LJUBLJANA) in tretji Marko Emeršič (KD ROG).

V kategoriji Master A je prvo mesto osvojil Andrej Draksler (ŠD KOLOKA), drugi je bil Andraž Jerina (KK POCINKOVALNICA CELJE) in tretji Kristijan Božnar (ŠD VITALGO.SI).

V kategoriji Master B je bil najhitrejši Martin Grad (GEL TEAM), drugo mesto je osvojil Marko Plank (KK POCINKOVALNICA CELJE) ter tretje Nejc Kurinčič (KK SOČA).

V kategoriji Master C je prvo mesto osvojil Dean Bratuš (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Luka Grahelj in tretji Jernej Stibilj (ŠD TURBO M).

V kategoriji Master D je zmagal Andrej Guček (KK POCINKOVALNICA CELJE), drugi je bil Igor Kopše (TEAM TURBO TROPOVCI) in tretji Grega Filipič (KD ALPE SIS).

V kategoriji Master E je bil najhitrejši Simon Alič (KD BRDA DOBROVO), drugo mesto je osvojil Miran Dovnik (ŠD TINJE-KOŠTRUNI) ter tretje Robert Likar (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master F je zmagal Marko Danevčič (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Vlado Prpar (TUŠ T.E.A.M.) in tretji Branko Bojanc (KD SPRINT).

V kategoriji Master G je prvo mesto osvojil Janez Debeljak (KK JAN SPORT), drugi je bil Marko Bokalič (B.V.G. GULČ) in tretji Robert Mulej (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master H je bil najhitrejši Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Ivan Popovič (B.V.G. GULČ) ter tretje Ljubo Car (KD BRANIK MARIBOR).

V kategoriji Master I je prvo mesto osvojil Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ) in tretji Franc Hafner (ŠD BAM.BI).  

V kategoriji Master J je zmagal Rudi RAVBAR (KD SPRINT), drugi je bil Rafael Končina (KD HRASTNIK) in tretji Marko Saksida (KD BRDA DOBROVO).  

V kategoriji Ženske A je bila najhitrejša Katarina Novak (NEW MOLINI DOLO TEAM GRANFONDO), druga je bila Martina Erjavec (KD OBALA) in tretja Ema Pirš (ŠD TURBO M).          

V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR), druga je bila Sabina Zupanc  (ŠD BAM.BI).        

V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Darja Zaplotnik (KD SLOVENSKE SPECIALKARKE), druga je bila Nada Rotovnik Kozjek in tretja Nataša Kačičnik (KK ROGLA).

V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M), druga je bila Jožefa Anžel (ŠD BAM.BI) in tretja Dragica Habjan (ŠD KOLOKA).

 

V kategoriji Elite in mladinci moški je bil najhitrejši Elia Carta (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), drugo mesto je osvojil Marcel Skok (POGI TEAM UAE GENERALI) ter tretje Gal Jazbec (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji Fantje do letnika 2008 je prvo mesto osvojil Luka Lupša (KK TBP LENART).
 


Objavljeno: 04.06.2022

Vir/avtor:

Galerija

Deli
Vir:

Komentarji