×

Evropsko prvenstvo: Urška Žigart v begu, Eugenija Bujak do 18. mesta

Eugenija Bujak

Dan po evropskem prvenstvu v gorskem kolesarstvu, kjer je 12. mesto osvojila Tanja Žakelj, so se na cestni dirki pomerile tri slovenske predstavnice. Eugenija Bujak je kot najboljša Slovenka osvojila 18. mesto.

Zlato je v sprintu glavnine osvojila Nizozemka Lorena Wiebes, srebro svetovna prvakinja Italijanka Elisa Balsamo in bron njena rojakinja Rachele Barbieri.

V času zmagovalke je v cilj prišla tudi Špela Kern na 23. mestu, Urška Žigart, ki je bila v začetku 129,8 km dolge dirke v begu, je v cilj prišla na 76. mestu z zaostankom 3.08 minute. V beg sta se z Izraelko Omer Shapira odpeljali že kmalu po začetku dirke, ko pa je razlika začela naraščati, so v glavnini Nemke pritisnile na pedala in zmanjšale zaostanek. Kasneje je bilo še nekaj poskusov pobegov, ki pa so se izjalovili, saj so po večini dirko kontrolirale nizozemske kolesarke.

Selektor Gorazd Penko je pred cestno dirko povedal, da je vse odvisno od poteka dirke.

»Mi s tremi kolesarkami ne bomo imeli veliko vpliva na kontroliranje dirke in bomo poskušali zadeti pravo kombinacijo.«

Na dirki je nastopilo 99 tekmovalk, povprečni čas zmagovalke je bil 43,43 km/h. Ekipa le treh slovenskih tekmovalk se je odlično odrezala, Žigartova je bila ves čas zelo aktivna, Kernova je pomagala Bujakovi do zaključka, kjer je iztržila 18. mesto. Njen najboljši uspeh z evropskega prvenstva je sicer 13. mesto.

Objavljeno: 21.08.2022