×

Knap Trail navdušil, najdaljšo razdaljo prva osvojila Ivi Hrastovec in Martina Klančnik Potrč

Ivi Hrastovec

Letos se je na tekaško sceno vrnil Knap Trail, ki je v Trbovlje in okolico privabil 334 tekačev iz Slovenije in tujine. Ti so že mesec pred tekom zapolnili vsa prosta mesta, absolutno pa so posamezne razdalje najhitreje pretekli Dominika Ahačič, Timotej Bečan, Katarina Pišotek, Daniel Vinco, Martina Klančnik Potrč in Ivi Hrastovec, med dvojicami pa Tim Seničar in Nejc Dolanc.

Knap Trail tek je prvič potekal leta 2015, po nekaj letih premora pa je tokrat v izvedbi Anje in Iztoka Deželaka oz. Športnega društva Sportiva organiziran ponovno. Prvi trail tek letošnje sezone je potekal v prav nič zimskih razmerah, udeležilo se ga je veliko število vrhunskih tekačic in tekačev.

Martina Klančnik Potrč

Pomerili so se na treh različnih dolžinah. Na 16 kilometrski razdalji, ki je bila najbolj zastopana, so se pomerile tudi dvojice, srednja trasa je bila dolga 30 kilometrov, najdaljša pa 51 kilometrov. Časovni limit za najkrajšo razdaljo, kjer so tekači premagali 950 metrov višinske razlike, je osem ur, za srednjo s 1600 višinskimi metri deset in za najdaljšo s 2600 višinskimi metri 12 ur.

Proga je bila odlično označena, trasa zanimiva, kar so z navdušenjem potrdili tudi udeleženci.

Dominika Ahačič

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji T` DOUGA - M_do 35 je prvo mesto osvojil Nejc Blatnik (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil Gašper Perše (GRS TOLMIN) in tretji Jernej Žnidaršič (ŠD POSTOJNA TEČE).

V kategoriji T` DOUGA - M_36-55 je bil najhitrejši Ivan Hrastovec, drugo mesto je osvojil Janez Klančnik (ON RUNNING SLOVENIJA) ter tretje Marjan Zupančič (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji T` DOUGA - M_nad 55 je zmagal Viki Uršnik (ATD SAVINČAN), drugi je bil Marjan Šebenik in tretji Stane Lotrič (PD KRANJ).

V kategoriji T` DOUGA - Ž_do 35 je prvo mesto osvojila Martina Klančnik Potrč (ON RUNNING SLOVENIA), druga je bila Tajda Knafelj (SPORTKA ŽIRI) in tretja Nika Robek (AMFIBIJA).

V kategoriji T` DOUGA - Ž_36-55 je prvo mesto osvojila Nataša Robnik, druga je bila Dunja Selan in tretja Bogdana Krašovec (AAK SLOVAN - tek.si).

V kategoriji T` SREDNA - M_do 35 je bil najhitrejši Daniel Vinco (BOMBE ATOMICHE), drugo mesto je osvojil Aleš Svetina ter tretje Matej Nidorfer (ATD SAVINJČAN).

V kategoriji T` SREDNA - M_36-55 je prvo mesto osvojil Aleš Žontar (ŠD NANOS PODNANOS), drugi je bil Urban Lavrenčič (ŠD NANOS PODNANOS) in tretji Andrej Nastran.

V kategoriji T` SREDNA - M_nad 55 je prvo mesto osvojil Herfried Pichorner, drugi je bil Zoran Berčič (ŠD MEDOKA) in tretji Bojan Kramar.

V kategoriji T` SREDNA - Ž_do 35 je prvo mesto osvojila Katarina Pišotek, druga je bila Michelle Hassel (#BERGZIEGENHD) in tretja Urška Ahac.

V kategoriji T` SREDNA - Ž_36-55 je prvo mesto osvojila Metka Tratnik (ATD SAVINJČAN), druga je bila Janja Kolenc (ATD SAVINJČAN), na tretje mesto pa sta skupaj pritekli Lidija Rot in Tatjana Požarnik (ŠD MEDOKA).

V kategoriji T` SREDNA - Ž_nad 55 je bila najhitrejša Valentina Winkler Skaza (ATD SAVINJČAN).

V kategoriji T` KRATKA - M_do 35 je bil najhitrejši Timotej Bečan (Klub Ljubljanske mlekarne), drugo mesto je osvojil Žiga Hutter (TRIATLON KLUB 3LIFE) ter tretje Gašper Žižek (TRIATLON KLUB 3LIFE).

V kategoriji T` KRATKA - M_36-55 je prvo mesto osvojil Miran Cvet (KGT PAPEŽ -SCOTT), drugi je bil Klemen Žnidar (KGT PAPEŽ KAMNIK) in tretji Miha Markovič.

V kategoriji T` KRATKA - M_nad 55 je prvo mesto osvojil Bojan Kožuh (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil Igor Zupanc (FORSTEK D.O.O.) in tretji Herman Bajec (ŠKD MEKINJE).

V kategoriji T` KRATKA - Ž_do 35 je prvo mesto osvojila Dominika Ahačič (GIBIT), druga je bila Nastja Mihelčič in tretja Maja Laznik (UNION VR FAHRRADPROFI.AT).

V kategoriji T` KRATKA - Ž_36-55 je prvo mesto osvojila Saša Kaluder, druga je bila Simona Mele (KINVITAL) in tretja Angelika Zinner.

V kategoriji T` KRATKA - Ž_nad 55 sta prvo mesto osvojili Jana Petelinšek (DMSBZT CELJE) in Dragica Strašek, tretje mesto pa Jelka Podkoritnik.

V kategoriji T` KRATKA - Dvojice je prvo mesto osvojila dvojica Nejc Seničar in Tim Dolanc (Rondo Hrastnik), druga je bila dvojica v sestavi Aleš Kirbiš in Domen Gorenc (Hrastnška Dvojka) in tretja v sestavi Matej Virant in Urška Lamovec (Ekipa Mu).