Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)
Edge520P road

Podelitev Pokala Slovenije 2014 ZA OMR


Podelitev Pokala Slovenije 2014 ZA OMR


Odbor za množičnost in rekreacijo
je v Prekmurju podelil priznanja najboljšim posameznikom in ekipam v »Pokalu Slovenije« za leto 2014. V prijetnem ambientu gostilne Lovenjak se je podelitev pričela z govorom sekretarja KZS g. Kalana, nadaljevala pa s predstavitvijo novosti v letu 2015. Te je predstavil predsednik odbora za množičnost in rekreacijo g. Danilo Mištrafovič. Glavni novosti sta uvedba kategorije Amater+ in meritve s čipi in foto-finišem.  Več o novostih takoj po novem letu.

Priznanja so podelili vsem dobitnikom medalj na letošnjem svetovnem prvenstvu amaterskih kolesarjev, posebno priznanje za posebne dosežke v cestnem kolesarstvu pa je prejel Janez Zakotnik – Bingo. Dolgoletni kolesar, ki je za Jugoslavijo nastopil na Poletnih olimpijskih igrah 1972 v Münchnu, kar lahko preberete tudi na Wikipediji, je športno kariero gradil v klubu Rog. Njegov trener je bil Zvone Zanoškar. Uspehe je začel nizati kmalu po začetku kolesarske kariere leta 1968, in ves čas posegal po vrhunskih mestih na etapnih dirkah po Jugoslaviji in tujini. V letu 1973 je bil kot najboljši jugoslovanski kolesar zasluženo dobitnik zlatega kolesa. S končanjem profesionalne kolesarske kariere pa kolesarjenju ostaja zvest še naprej.

Med podelitvami je goste zabaval trio Račna, tekmovalci pa so se lahko poučili tudi o izdelavi prekmurske sladice – gibanice.  

Celotna fotoglarija: foto: Frane Kranjec

Celotna fotogalerija: Skamen Matevž

Dobitniki priznanj za leto 2014:

OMR cestne dirke
Amaterji  
1 Primož Porenta ŠD BAM.BI
2 Primož Obal TEAM TURBO TROPOVCI
3 Klemen Polajnar ŠD BAM.BI
     
Master A  
1 Gregor Sikošek BikeRepublic
2 Matej Lovše TUŠMOBIL
3 Uroš Vene KD PAPEŽ PODGORJE
     
Master B  
1 Jani Prešeren B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
2 Janez Zupanič IZVIR VIPAVA
3 Matic Fabjan TUŠMOBIL
     
Master C  
1 Dušan Hajdinjak TEAM TURBO TROPOVCI
2 Alojz Poglavc KD PAPEŽ PODGORJE
3 Gregor Tekavec TUŠMOBIL
     
Master D  
1 Iztok Melanšek TUŠMOBIL
2 Robert Likar IZVIR VIPAVA
3 Janez Donša TEAM TURBO TROPOVCI
     
Master E  
1 Janez Debeljak ŠD BAMBI
2 Robert Bauman KD BRDA DOBROVO
3 Primož Čerin B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
     
Master F  
1 Borislav Skubic ŠD TURBO M
2 Ljubo Car KD BRANIK MARIBOR
3 Boris Fabjan IZVIR VIPAVA
     
Master G  
1 Matej Mihovec ŠD TURBO M
1 Ivan Kastelic B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
3 Anton Govekar ŠD TURBO M
     
Master H  
1 Bojan Lampe ŠD TURBO M
2 Zorko Cigoj KD BRDA DOBROVO
3 Alojz Oblak  ŠD BAM.BI
     
Master I  
1 Franc Mikuž IZVIR VIPAVA
1 Herbert Kotnik KD MENGEŠ
3 Jožef Hafner KD BRDA DOBROVO
     
Ženske A  
1 Laura Šimenc KD ALPE
2 Nina Jug KK DJAK
3 Tadeja Komel KD BRDA DOBROVO
     
Ženske B  
1 Ajda Opeka KD BRANIK MARIBOR
2 Andreja Jagodic TUŠMOBIL
3 Nina Dolinar BikeRepublic
     
Ženske C  
1 Ivanka Škerlj KD BRDA DOBROVO
2 Vida Uršič ŠD BAM.BI
3 Andreja Trojar ŠD TURBO M
     
     
OMR kronometer
     
Amaterji  
1 Primož Porenta ŠD BAM.BI
2 Jan Hrovat UNI Team
3 Marko Plank BikeRepublic
     
Master A  
1 Zoran Ribič KD BIKE EK HALOZE 2002
2 Matej Lovše TUŠMOBIL
3 Andrej Holc B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
     
Master B  
1 Uroš Verčič ŠD BAM.BI
2 Andrej Guček BikeRepublic
3 Jani Prešeren B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
     
Master C  
1 Dušan Hajdinjak TEAM TURBO TROPOVCI
2 Gregor Tekavec TUŠMOBIL
3 Nermin Mahmutović KK ZAVRŠNICA
     
Master D  
1 Iztok Kuret KD ALPE
2 Lucjan Premrn IZVIR VIPAVA
3 Iztok Melanšek TUŠMOBIL
     
Master E  
1 Janez Debeljak ŠD BAM.BI
2 Robert Bauman KD BRDA DOBROVO
3 Branko Bojanc SPRINT NOVO MESTO
     
Master F  
1 Borislav Skubic ŠD TURBO M
2 Boštjan Slak KD BRDA DOBROVO
3 Miloš Brecelj IZVIR VIPAVA
     
Master G  
1 Ivan Popovič B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
2 Anton Govekar ŠD TURBO M
3 Matej Mihovec ŠD TURBO M
     
Master H  
1 Bojan Lampe ŠD TURBO M
2 Zorko Cigoj KD BRDA DOBROVO
3 Rafael Končina KD HRASTNIK
     
Master I  
1 Herbert Kotnik KD MENGEŠ
2 Franc Mikuž IZVIR VIPAVA
2 Jožef Hafner KD BRDA DOBROVO
     
Ženske A  
1 Laura Šimenc KD ALPE
2 Teja Gulič TUŠMOBIL
3 Nina Jug KK DJAK
     
Ženske B  
1 Andreja Jagodic TUŠMOBIL
2 Ajda Opeka KD BRANIK MARIBOR
3 Andreja Godec BTC CITY LJUBLJANA
     
Ženske C  
1 Ivica Rakoš ŠD TURBO M
2 Jelka Rakuš ŠD BAM.BI
3 Vida Uršič ŠD BAM.BI
     
OMR vzpon
     
Amaterji  
1 Matic Bošnjak BikeRepublic
2 Matjaž Marinko KD ALPE
3 Srečko Brulc KD PAPEŽ PODGORJE
     
Master A  
1 Matej Kimovec UNI Team
2 Andraž Obid KD ALPE
3 Moretti Andrej ŠD BAM.BI
     
Master B  
1 Jani Prešeren B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
2 Grega Filipič KD ALPE
3 Uroš Verčič ŠD BAM.BI
     
Master C  
1 Alojz Poglavc KD PAPEŽ PODGORJE
2 Simon Alič KD BRDA DOBROVO
3 Borut Planinšek BICIKEL.COM
     
Master D  
1 Boštjan Brelih ORBEA GEAX
2 Bruno Čibej IZVIR VIPAVA
2 Andrej Širaj KK Postojna
     
Master E  
1 Janez Debeljak ŠD BAM.BI
2 Robert Bauman KD BRDA DOBROVO
3 Robert Mulej KD BRDA DOBROVO
     
Master F  
1 Milivoj Papič ŠD TURBO M
2 Marjan Čuden B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
3 Slavko Colnarič ŠD TURBO M
     
Master G  
1 Matej Mihovec ŠD TURBO M
2 Ivan Popovič B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
3 Zvezdan Mikulin KD BRDA DOBROVO
     
Master H  
1 Franc Hafner ŠD BAM.BI
2 Zorko Cigoj KD BRDA DOBROVO
3 Ivan Mihovilović IZVIR VIPAVA
     
Master I  
1 Herbert Kotnik KD MENGEŠ
2 Franc Mikuž IZVIR VIPAVA
3 Milan Bahar KK Postojna
     
Ženske A  
1 Laura Šimenc KD ALPE
2 Tadeja Komel KD BRDA DOBROVO
3 Nina Jug KK DJAK-ŠD SENG
     
Ženske B  
1 Ajda Opeka KD BRANIK MARIBOR
2 Špela Škrajnar GANESHA TEAM
3 Aleksandra Kristan BTC CITY LJUBLJANA
     
Ženske C  
1 Ivanka Škerlj KD BRDA DOBROVO
2 Ivica Rakoš ŠD TURBO M
3 Vida Uršič ŠD BAM.BI
     
     
Skupno vse discipline - posamično
     
ŽENSKE A  
1 Laura Šimenc KD ALPE
2 Tadeja Komel KD BRDA DOBROVO
3 Nina Jug KK DJAK
ŽENSKE B  
1 Ajda Opeka KD BRANIK MARIBOR
2 Andreja Jagodic TUŠMOBIL
3 Nina Dolinar BikeRepublic
ŽENSKE C  
1 Ivica Rakoš ŠD TURBO M
2 Vida Uršič ŠD BAM.BI
3 Jelka Rakuš ŠD BAM.BI
AMATERJI  
1 Primož Porenta ŠD BAM.BI
2 Jan Hrovat UNI Team
3 Marko Plank BikeRepublic
MASTER A  
1 Matej Lovše TUŠMOBIL
2 Aleš Stubelj KK PANTAL
3 Zoran Ribič KD BIKE EK HALOZE 2002
MASTER B  
1 Jani Prešeren B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
2 Grega Filipič KD ALPE
3 Uroš Verčič ŠD BAM.BI
MASTER C  
1 Dušan Hajdinjak TEAM TURBO TROPOVCI
2 Gregor Tekavec TUŠMOBIL
3 Alojz Poglavc KD PAPEŽ PODGORJE
MASTER D  
1 Iztok Melanšek TUŠMOBIL
2 Iztok Kuret KD ALPE
3 Robert Likar IZVIR VIPAVA
MASTER E  
1 Janez Debeljak ŠD BAMBI
2 Branko Bojanc SPRINT NOVO MESTO
3 Robert Bauman KD BRDA DOBROVO
MASTER F  
1 Borislav Skubic ŠD TURBO M
2 Miloš Brecelj IZVIR VIPAVA
3 Marjan Čuden B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
MASTER G  
1 Matej Mihovec ŠD TURBO M
2 Ivan Popovič B.V.G. GULČ - BTS COMPANY
3 Anton Govekar ŠD TURBO M
MASTER H  
1 Zorko Cigoj KD BRDA DOBROVO
2 Bojan Lampe ŠD TURBO M
3 Rafael Končina KD HRASTNIK
MASTER I  
1 Herbert Kotnik KD MENGEŠ
2 Franc Mikuž IZVIR VIPAVA
3 Milan Bahar KK Postojna
     
KLUBSKO TOČKOVANJE
     
1 KD BRDA DOBROVO  
2 ŠD BAM.BI  
3 ŠD TURBO M  

 


Objavljeno: 14.12.2014

Vir/avtor: Prijavim.se

Galerija

Sorodne novice

16 Jun 2018
Gorsko kolesarstvo

Po progi evropskega pokala v Kranjski Gori

Hilldog und Machede nam predstavita letošnjo progo. Danes kvalifikacije spusta od 14.30, v nedeljo finale od 12.30. Tudi z Moniko...

12 Jun 2018
Gorsko kolesarstvo

Ta vikend: 5. dirka pokala SloXcup bo v Samoboru

Slovenski pokal v olimpijskem krosu se seli na Hrvaško, kjer dirko gosti klub Šišmiš.

03 Jun 2018
Triatlon

Zmaga Tjaše Vrtačič na tekmi evropskega mladinskega pokala v Ukrajini in odličen nastop celotne slovenske ekipe!

Na članskem in mladinskem evropskem pokalu v Ukrajinskem Dnipropetrovsku je Slovenija imela kar 5 predstavnikov. Nina Mandl (Mult...

Vir: Prijavim.se

Komentarji