×

Slovenski predstavnik Borut Božič v dresu ASTANA PRO TEAM po prvi etapi na 42. mestu.

Prva moška etapa dirke po Katarju, ki jo organizirajo od leta 2002, je minila v vetrovnem vremenu, ki so jo zaznamovali številni padci in presenečenja. José Joaquin Rojas (MOVISTAR TEAM) je bil tokrat najmočnejši med 141 kolesarji.

136 km progo so začeli v Dukhanu, veter pa praktično ves čas prve etape ni ponehal. Kmalu po štartu se je zgodil pobeg Salomeina (TSV) in Luca Sterbinija (BAR). Salomein je na 38 km prvi dosegel prvi leteči cilj. Po 65 km sta bila dokončno ujeta in borbo za zmago so prevzeli favoriti. Na poti do cilja se je oblikovalo kar nekaj skupin, prvo – vodilno, je sestavljalo 46 kolesarjev. Tej se je na 81 km pridružilo precej kolesarjev. Pred drugim letečim ciljem (osvojil ga je Arndt (TEAM GIANT-ALPECIN) pred Terpstrom (ETIXX-QUICK STEP) in Robertom Ferrarijem (LAMPRE - MERIDA)), sta Boonen (ETIXX-QUICK STEP) in Sagan (TINKOFF-SAXO) padla.

Po tem se je zgodilo še nekaj pobegov, ki pa so se vsi končali neuspešno. V finalnem šprintu je José-Joaquin Rojas presenetil Toma Boonena (ETIXX-QUICK STEP) in Arnauda Démara (FDJ) in zmagal na prvi etapi. Boonen je skozi cilj pripeljal drugi, Demar pa tretji.

Objavljeno: 08.02.2015