Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

Primož Roglič končal sezono, 17. oktobra bo v Sloveniji

Primož RogličFoto: Naike Erenozaga

Primož Roglič je kljub prvotnim načrtom, da sezono konča po zadnjem kolesarskem spomeniku sezone, Dirki po Lombardiji, to predhodno končal. Odločitev je sprejel skupaj z ekipo, 17. oktobra pa se bo vrnil v domače kraje, saj mu v Zagorju ob Savi pripravljajo sprejem, pozdravila ga bo tudi skupina Siddharta.

Iz ekipe Red Bull-Bora-Hansgrohe so sporočili, da so se s Primožem Rogličem odločili, da zaključi letošnjo sezono. Ta je bila turbulentna, po poškodbah in odsotnosti z dirk z vrhuncem na že četrtič osvojeni Dirki po Španiji.

»Dolga sezona je prišla h koncu. Primož se je z ekipo odločil, da potegne črto pod vznemirljivo leto in takoj začne s počitkom. Primožu želimo prijetno obdobje in dobro okrevanje po naporni sezoni – več kot zasluženo,« se zapisali v Red Bull-Bore-Hansgrohi.

Sprejem v Zagorju ob Savi

Da pa bomo lahko Primoža Rogliča pozdravili tudi v Sloveniji, so poskrbeli v Zagorju ob Savi, kjer bodo v četrtek, 17. oktobra, priredili pravi kolesarski praznik. Ob 16. uri bodo v Kisovcu otvorili kolesarsko stezo in park Primoža Rogliča, sprejem zanj pa bodo pripravili ob 17. uri na mestni ploščadi v Zagorju.

Sprejem Primoža Rogliča
Vir: Občina Zagorje ob Savi

Letošnja grenko-sladka sezona

Primož Roglič je v odlični karieri osvojil že 88. zmag, a tudi letošnja sezona v novi ekipi ni šla po načrtih. Po dirki Pariz-Nica, ki jo je končal na 10. mestu, je na Dirki po Baskiji prišlo do padca favoritov. Sam sicer ni utrpel zlomov, a jo je po četrti etapi predčasno zaključil. Nato je na Dirki po Dofineji pokazal vrhunsko pripravljenost pred Tourom, kjer se tudi tokrat ni uspel izogniti padcu. Tako je tudi Dirko po Franciji zaradi hudih bolečin v hrbtu po 12. etapi končal. A naš vrhunski kolesar se vedno po padcu na dirke vrne še močnejši, kar se je zgodilo v Španiji, kjer je na tritedenski preizkušnji že četrtič osvojil zmagovalno, rdečo majico najboljšega kolesarja.

Na svetovnem prvenstvu je bil del slovenske reprezentance, ki jo je z zmago in mavrično majico kronal Tadej Pogačar, na kronometru pa je na svetovnem prvenstvu postavil 12. čas. Sezono je strnil na enodnevnih dirkah v Italiji, po tehtnem premisleku pa izpustil Dirko po Lombardiji.

Objavljeno: 09.10.2024