×

Primož Roglič tik pod vrhom

Po zaključku druge etape je Markus Eibegger (Synergy Baku Cycling Project) napovedal boj za zmago v tretji etapi, ki se je tudi uresničila.  S tem si je priboril tudi prvo mesto v skupni razvrstitvi, kjer mu na drugem mestu sledi zmagovalec druge etape Sergey Nikolaev (Itera - Katusha) z 8 stotink zaostanka. Tokrat si je v boju z Nemcem Silviom Herklotzem  (Team Stölting ) priboril tretje mesto.

Del ubežne četverice, ki je bila v begu večino dirke, je bil tudi Slovenec Gašper Katrašnik (KK Sava), ki pa je bil, skupaj z ostalimi ubežniki,  tik pred koncem dirke ujet.

Najboljši Slovenec je bil  z odličnim 4. mestom Primož Roglič (Adria Mobil), ki tudi v skupni razvrstitvi zaseda odlično 4. mesto z le 36 sekund zaostanka.

Član Radenske Marko Pavlič se je uvrstil na 14. mesto, Golčer Jure (Team Felbermayr - Simplon Wels ) na  18. mesto, Jan Tratnik (Amplatz - BMC) je končal na 25. mestu, ostali slovenski predstavniki pa so se uvrstili od 54. mesta navzdol.