×

Razplet zadnje etape Istarsko proljeće najboljši za Kumpa

Sprinter Marko Kump je upravičil pričakovanja in z odličnim sodelovanjem oslabele ekipe prišel do zmage na zadnji etapi od Pazina do Umaga. To je letos že njegova tretja zmaga, ki jo je osvojil na podoben način. Na dolžini 156 km je bila povprečna hitrost zmagovalca 45,63 km/h.
Drugo mesto je osvojil Italijan Matteo Malucelli (Team Idea 2010 ASD), tretje pa njegov klubski kolega Davide Vigano.
Vidnejši uspeh je s četrtim mestom osvojil član Radenske Ljubljana Martin Otoničar.

Skupni zmagovalec dirke je postal Markus Eibegger (Synergy Baku Cycling Project), drugo mesto je osvojil Sergej Nikolajev (Itera - Katusha), tretjo stopničko pa je osvojil Silvio Herklotz (Team Stölting ). Na 5. mesto je z odličnimi vožnjami prišel Primož Roglič (Adria Mobil), na 15. mesto je prišel Marko Pavlič (Radenska Ljubljana), 19. mesto je osvojil Jan Tratnik (Amplatz - BMC)

Marko Kump je po dirki dejal: »Zadovoljen sem z zmago,  še bolj pa z delom, ki ga je zame opravila ekipa. Brez njih  bi težko zmagal. Zahvaliti se moram tudi mehaniku Dejanu Riflju,  ki je ponovno kot vselej odlično pripravil kolo«.

Zadovoljen po dirki je bil tudi trener Mervar Boštjan: » Glede na to, da smo na dirki nastopili oslabljeni sem več kot zadovoljen. Pogrešal sem poškodovanega Rogino in bolnega Štimulaka.  Danes smo etapo odpeljali 100% kot smo si zamislili pred startom zato čestitam fantom za homogenost. V skupni razvrstitvi je bil zelo soliden Primož Roglič na petem mestu. Če bi imel malo več izkušen, bi bil lahko med prvimi tremi, kaj več pa bi bilo že težje«.