×

Južnoafričanu dirka Coppi e Bartali, Novak najboljši Slovenec

Roglič zmagovalec gorskih ciljev

S ciljnim vzponom na Roccapelago se je končala kolesarska dirka Coppi e Bartali 2.1. V dramatičnem zaključku je bil v zadnji etapi najboljši Južnoafričan Louis MEINTJES, ki je za dve sekundi premagal lanskega zmagovalca Bena SWIFTA in postal tudi končni zmagovalec dirke. Vidni pečat na dirki so pustili tudi kolesarji Adrie Mobil

»Po težavah z okvarami in boleznijo Marka Kumpa smo na koncu lahko zadovoljni. Primož Roglič je bil večji del zadnje etape v begu in osvajal točke na gorskih ciljih, kar mu je prineslo skupno zmago v boju za zeleno majico. Domen Novak je zasedel skupno devetnajsto mesto in bil drugi med mladimi kolesarji, kar je zanj velik dosežek« je po dirki dejal trener Mervar Boštjan.
.
V skupnem seštevku se je na prvo mesto zavihtel Jožnoafričan Louis Meintjes iz ekipe MTN-Qhubeka, ki je zmagal 152,6 km dolgi gorski etapi od Pavulla do Roccapelaga. Meintjens je za minuto in 22 sekund premagal Italijana Damiana Cunega na drugem in Davideja Rebbelina na tretjem mestu. Četrti je bil Britanec Ben Swift, ki je prav tako zaostal 1:22 minute, v končnem vrstnem redu pa za Meintjesom zaostal za le dve sekundi. Primož Roglič je zmagovalec gorskih ciljev.

Danes najboljši Slovenec je bil Primož Roglič. Član ekipe Adria Mobil je zaostal dve minuti in 46 sekund ter je bil peti, Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je bil s petimi minutami in 19 sekundami zaostanka 21. Domen Novak je bil 28., Kristjan Fajt (oba Adria) pa 36., Jure Golčer (Team Felbermayr-Simplon Wells) pa 44. Jon Božič in Klemen Štimulak iz Adrie nista prišla do cilja.

V skupnem seštevku je bil najvišje Novak, ki je dirko končal na 19. mestu, Roglič je bil 20., Bole 21., Golčer 43., Fajt 45.

Objavljeno: 29.03.2015

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se