×

Gašper Bregar, Karmen Klančnik najhitrejša na 27. mekinjski krosu

MEKINJSKI KROS 2015

V Mekinjah je potekal tradicionalni, tokrat že 27. mekinjski kros, ki je bil hkrati tudi 9. memorial Mira Petka. Kljub slabi vremenski napovedi vreme organizatorjem ni nagajalo in prireditev je bila uspešno izvedena. Teka pod Kamniškimi planinami so se udeležili 203 tekači. Ponovno so organizirali tek s psi – kategorijo Canicross, v kateri je tekmovalo 19 tekačev in tudi tekmovanje kolesarjev s psi – kategorija Bikejoring, kjer je bila udeležba 6. kolesarjev s pasjimi ljubljenci.

Mekinjski kros

Otroci so se preskusili na 500m, kilometrski ali 2 kilometrski razdalji, odvisno od starostne skupine. Udeležba mlajših tekačic in tekačev je bila velika, zato za tekaški podmladek ni skrbi.

Mladinci starostne kategorije letnika 1999- 1996 so odtekli enako razdaljo kot ženske - 5 km, moški pa razdaljo 10. km. Najhitreje je po 10 km teka v cilj pritekel Gašper Bregar (KGT Papež) s časom 36 minut in 33 sekund, med ženskami pa je bila na 5 km razdalji najhitrejša Karmen Klančnik (ŠD Naklo).