×

Tiralongu deveta etapa, Polanc 15.

9. etapa Gira

Paolo Tiralongo
je bil najmočnejši od 11 ubežnikov v deveti etapi kolesarske dirke po Italiji od Beneventa do San Giorgio del Sannia, dolge 224 kilometrov. Italijan, sicer član Astane, je skozi cilj prikolesaril z 21 sekundami prednosti pred Nizozemcem Stevenom Kruijswijkom (LottoNL-Jumbo) in s 23 sekundami prednosti pred Nemcem Simonom Geschkejem (Giant-Alpecin).

Od slovenske trojke se je s 15. mestom izkazal Jan Polanc (Lampre-Merida), ki je zaostal minuto in 43 sekund. S tem je pridobil eno mesto v boju za najboljšega mladega kolesarja, zdaj je tretji, za Italijanom Fabiem Arujem pa zaostaja dobrih 20 minut. Je pa izgubil tri mesta v seštevku za pikčasto majico, s 15 točkami je sedmi, na vrh se je prebil Geschke, ki je bil danes ubežnik.

Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je bil 75., zaostal je 6:58 minute, Luka Mezgec (Giant-Alpecin) je bil 184., skozi cilj je prišel v večji skupini, ki je zaostala 23:42 minute. Skupno je najboljši Slovenec Polanc na 31. mestu, Bole je 80., Mezgec je 153. »Bil sem del dobre ekipe. Našel sem pravo ubežno skupino. Moja naloga je bila, da na zadnjem vzponu počakam na moštvene kolege, toda ni sem izšlo po načrtih. Zmaga je nepričakovana,« je po etapni zmagi povedal Tiralongo. Majico vodilnega je zadržal Španec Alberto Contador, ki je odbil vse napade tekmecev, še največ preglavic mu je povzročil Aru, ki je 100 metrov pred ciljem zasprintal, Špancu pa ukradel eno sekundo v skupnem seštevku. Ubežniki so sicer dobro delovali in se borili za točke na letečih ciljih oziroma gorskih ciljih, Nizozemec Tom-Jelte Slagter pa je svojo priložnost videl 50 kilometrov pred ciljem, ko je poizkusil z napadom, osem kilometrov pred koncem pa ga je ujel Tiralongo. V zadnjih petih kilometrih so Slagterju pošle moči in Italijan je nadaljeval v svojem slogu do cilja.