×

Zadnja etapa Tour of Japan 2015

Tour of Japan

S 7.etapo, ki so jo kolesarji odpeljali s krožno vožnjo po Tokiu, se je končala dirka po Japonski.

Zadnjo etapo je osvojil Italijan Niccolo Bonifazio (Lampre - Merida), drugi je bil Avstralec Brenton Jones (Drapac Professional Cycling), tretji pa še en Italijan Nicolas Marini (Nippo - Vini Fantini). Slovenska predstavnika Gregor Gazvoda, ki vozi za Kinan Cycling Team in Jan Polanc (Lampre - Merida) sta dirko končala na 61. oziroma 67. mestu, v cilj pa sta prišla v času zmagovalca.

Prva tri mesta v skupni razvrstitvi dirke po Japonski je pripadla iranskim tekmovalcem. Na najvišjo stopničko se je povzpel 29-letni Mirsamad Poorseyedigolakhour (Tabriz Petrochemical Team) s 24 sekundno prednostjo pred Rahimom Emamijem in 52 sekundno prednostjo pred Hosseinom Askarijem (oba Pishgaman Giant Team). Luka Pibernik je dirko končal na skupno 15.mestu, Gregor Gazvoda pa na 68.mestu. Je pa Luka Pibernik dosegel drugo mesto po seštevku točk, kjer je imel le točko več njegov klubski kolega Valerio Conti, prav tako pa se je v točkovanju mladih uvrstil na tretje mesto.

Objavljeno: 24.05.2015

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se