×

Matej Kimovec najhitrejši na vzponu na Roglo

Matej Kimovec najitrjši na Rogli

Že 23. vzpon na Roglo je na start ponovno privabil veliko število kolesark in kolesarjev.  Pomerile so se kategorije dečkov in deklic do 18. let, amaterji, master A, B, C, D, E, F, G, H, I ter ženske A, B, C.

Prevoziti so morali 16,6 km in premagati 1.100 višinskih metrov. Dirka se je pričela z letečim startom in soncem, ki ga je proti cilju zamenjala megla. Že kmalu sta bila v vodstvu Kopše in Kimovec, ki sta bila nepremagljiva vse do konca.

Povprečni naklon proge je 7.8 %, kar je bil najlažji zalogaj za Mateja Kimovca (Klub Vaška Runda), ki je progo prevozil v 40 minutah in 50 sekundah. Drugi je bil Igor Kopše (Tuš T.E.A.M.) z 20 sekundami zaostanka. Na tretje mesto je prišel Matic Bošnjak (BikeRepublic) z minuto in 52 sekund zaostanka.

»Z današnjim vzponom sem zelo zadovoljen, saj mi je šlo zelo dobro. Začeli smo zelo hitro in tako se je hitro naredila selekcija, predvsem zaradi peklenskega ritma, ki ga je narekoval Igor Kopše. Spredaj sva ostala samo jaz in Igor. Nekje na polovici proge se mi je uspelo malo odlepiti od Igorja in do vrha ohraniti nekaj prednosti ter tako zmagati. Tudi čas vzpona je bil zame zelo dober, tudi sama prireditev je bila dobro organizirana in izpeljana« je povedal zmagovalec vzpona Matej Kimovec.