×

Bujakova 6. na Vuelti

Bujakova 6. NA Vuelti

Po sledi dirke La Course by Le Tour de France, ki je juliju potekala v okviru moškega Toura, so tudi v Španiji v zaključku dirke Vuelta a Espana organizirali 87 kilometrov dolgo dirko La Madrid Challenge By La Vuelta za ženske profesionalne kolesarke. Udeležile so se je tudi kolesarke Btc City Ljubljana, kjer je odlično uvrstitev dosegla Eugenia Bujak. Dirko je končala na 6. mestu, v cilj pa je prišla v času zmagovalke. Poljakinja je na UCI lestvici trenutno najbolje udeležena predstavnica slovenske ekipe.

Odličen rezultat sta dosegli tudi drugi dve slovenski predstavnici Polona Batagelj, ki se je uvrstila na 18. in Urša Pintar, ki je dosegla 20. mesto. Z istim časom sta v cilj prišli tudi Olena Pavlukhina na 24. mesto in nova članica ekipe Corinne Lechner, ki se je uvrstila na 30. mesto. Anja Rugelj je v cilj prišla na repu tekmovalk.

Zmagala je Američanka Shelley Olds (Alé Cipollini), druga je bila Italijanka Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling), tretja pa Nizozemka Kirsten Wild (Hitec Products).

Polona Batagelj: "Zelo sem vesela, da smo kot ekipa odlično nastopile. Vzdušje na progi je bilo super, ogromno je bilo navijačev."

Eugenia Bujak, 6. mesto: "Vesela sem za celo ekipo, dobro smo dirkale. Sama sem se počutila super in zelo sem zadovoljna s šestim mestom."

Gorazd Penko, trener: "Cilj, uvrstitev v deseterico, smo izpolnili. Nastopili smo zelo dobro, kot že celotno sezono. Dirka bo dekletom ostala v spominu celo življenje, upam da ste tudi gledalci pred TV-zasloni uživali. Naša nova članica Corinna, ki je imela nalogo, da poskusi dobiti točke na vmesnih ciljih, je s svojim prvim nastopom zadovoljila."

Objavljeno: 13.09.2015