Skupaj 0.00 (€)
Označevalni trakovi

Na Ravnah na Koroškem so se mladi pomerili v olimpijskem krosu

XC Ravne na Koroškem

Na Ravnah na Koroškem so se v sončnem vremenu mladi pomerili v olimpijskem krosu. Najprej so nastopili najmlajši v kategoriji pod 7 let, sledile so jim starejše kategorije. Tekmovanje je bilo namenjeno tudi kategoriji open, dirke za Pokal Slovenije tokrat ni bilo.

Proga je bila odlična, del proge pa so organizatorji zaradi nepredvidenega gnezdenja os spremenili. Kljub temu so popikale nekaj navijačev.

Med najmlajšimi sta se na progi najbolje znašla Maks Majnik (Calcit bike team) in tokrat edina tekmovalka v najmlajši kategoriji Ela Križan (Energija.com).

V kategoriji pod 9 let je med deklicami prvo mesto osvojila Meta Janežič in med dečki Žan Pahor, oba Calcit bike team. Kategorijo višje je med deklicami zmagala Daša Mlakar (MBK sportR.si), med dečki pa Luka Janežič (Calcit bike team).

V kategoriji pod 15 let sta tekmovali dve kolesarki. Prvo mesto je osvojila Ana Janežič (Calcit bike team). Med dečki je bil najhitrejši član Energije Jakob Smolnikar.

Med mladinci je slavil Matevž Govekar (MBK sportR.si), med mladinkami pa Vita Movrin (Energija.com).

V kategoriji open se je pomerilo 9 tekmovalcev, najhitrejši je bil Rok Naglič (KK Ravne).