×

Peter Lamovec in Sara Jaklič zmagovalca že 21. gorskega teka k Svetemu Primožu

Tek k Sv. Primožu

Na velikonočno soboto se je okoli 100 tekačev in tekačic podalo na že 21. tek k Svetemu Primožu, mlajši pa so se podali na krajšo progo s startom in ciljem pri Vegradu. Rahel dež, ki je malo pomočil progo, ni pregnal dobre volje in odličnega vzdušja na progi in ob njej.

Gorski tek k Svetemu Primožu je bil prvi iz serije tekov za Pokal Kamnika, poleg njega bodo za kamniški pokal šteli še Mekinjski tek, Tek na Grintovec, Češnjiški tek, Veronikin tek in Tek na Sv. Miklavž.

S progo na Sv. Primoža sta se najhitreje spopadla Peter Lamovec (ŠD Žiri), ki je progo pretekel v 16-ih minutah in 32 sekundah in Sara Jaklič (TK Šmarnogorska naveza), ki je na vrh pritekla v 20 minutah in 50 sekundah.

Peter Lamovec je po teku povedal:

»Na tem teku nisem nikoli še absolutno zmagal. Prvi del teka smo tekli skupaj s Simonom Aličem in Gašperjem Bregarjem. Kos smo zavili na gozdno cesto, smo začeli s hitrejšim tempom. Najprej je bil v ospredju Simon, jaz sem mu sledil in prišel na vodilno pozicijo, ki sem jo obdržal do konca. Je pa to začetek sezone, ki bo letos dolga. V Sloveniji je letos organizirano svetovno prvenstvo - Gorski maraton štiri občine, ki je tudi najpomembnejša tekma v letošnji sezoni.«

Med mlajšimi tekači in tekačicami, ki so pretekli 600 metrov dolgo progo, je bila absolutno najhitrejša Maša Viriant (KGT Papež).

Tek k Sv. Primožu 2016

Poleg podelitve pokalov in medalj najboljšim tekačem in tekačicam so podelili tudi pokale in priznanja najbolj pridnim in najhitrejšim udeležencem zimske lige, poleg njih pa sta bila posebne nagrade deležna tudi najmlajši in najstarejši udeleženec teka.