×

Na dirki po Hrvaški zmaga Cavendishu, Miškulin ponovno najhitrejši Slovenec

Mark Cavendish

Druga etapa dirke po Hrvaški je obrnila vrstni red na podiumu. Zmagovalec etape, dolge 240 kilometrov od Plitvic do Splita, je postal Anglež z vstopnico na olimpijske igre v Riu Mark Cavendish (Dimension Data), ki je v ciljnem šprintu skupine 56. kolesarjev premagal Italijana Giacoma Nizzola (Trek-Segafredo). Na tretje mesto se je uvrstil Cavendishov klubski kolega Avstralec Mark Renshaw. To je tudi lestvica najboljših v skupnem seštevku.

Ponovno je bil med Slovenci najboljši Jure Miškulin (Radenska Ljubljana), ki se je uvrstil na 16. mesto. Devetnajsti je bil Gašper Katrašnik, mesto za njim Rok Korošec, 22. pa je v cilj prišel Bruno Maltar (vsi Radenska Ljubljana). Najhitrejši član Adrie Mobila David Per je etapo končal na 32. mestu.

Trasa druge etape je bila zelo razgibana. Vzponi z enim gorskim ciljem prve in enim druge kategorije v sredini trase pa niso zaustavili sprinterjev, tako da je o zmagovalcu odločil ciljni šprint. Zadnji kilometri so terjali tudi nekaj padcev, med njimi tudi člana Radenske Ljubljana Tilna Finkšta in Roberta Jenka, ki sta tako bila ob dobro uvrstitev.

V skupnem seštevku so prvi trije Slovenci uvrščeni sledeče: Miškulin je 11., Korošec 16., Katrašnik pa 21.

Med mladimi kolesarji pa kar trije zasedajo mesta od drugega navzdol. To so Miškulin na 2. mestu, Katrašnik na tretjem in Per na četrtem mestu.

V četrtek jih čaka slabih 191 kilometrov dolga etapa od Makarske do Šibenika.

Objavljeno: 20.04.2016