×

Nizzolo ponovno na vrhu, padec Korošca

Nizzolo ponovno na vrhu

Na tretji etapi dirke po Hrvaški od Makarske do Šibenika, dolgi 190,8 kilometrov, je zmagovalca določil ciljni šprint glavnine. Etapa je bila zelo razgibana z dvema kategoriziranima vzponoma.

Že kmalu po začetku dirke je pobegnila ekipa šestih kolesarjev, ki je bila uspešna do nekaj kilometrov pred ciljem. Vendar so bili zadnji kilometer pred ciljem ujeti in v boju za zmago je bil najhitrejši Giacomo Nizzolo, ki je ponovno oblekel majico najboljšega.

Mark Cavendish je dirko končal na 4. mestu. Drugi je bil Belgijec Timothy Dupont (Verandas Willems Cycling Team), tretji pa Italijan Matteo Pelucchi (IAM Cycling).

Najboljši Slovenec je bil Jure Miškulin na 19. mestu, 20. mesto pa je osvojil Robert Jenko (oba Radenska Ljubljana). 22. mesto je osvojil Gašper Katrašnik (Adria Mobil). Matej Mugerli (Synergy Baku Cycling Project) je bil 33. Pod 40. mestom pa sta se uvrstila še dva člana Adrie Mobila, Matej Drinovec je bil 35., Radoslav Rogina pa 37.

Kolesarji Adrie Mobila so letos oslabljeni, saj nimajo sprinterja, ki bi se kosal z najboljšimi, vendar za četrto etapo pričakujejo največ. Rogina je o načrtih četrte etape povedal:

»Jutri zame ni odločilna etapa. Sam bi bil zadovoljen, da končam v prvi deseteric. Ne počutim se najbolje in konkurenca je izredno močna. Odločilen bo sobotni kronometer, kjer nimamo močnih kart«.

Tretja etapa pa se je slabo končala za Roka Korošca, ki je bil tri kilometre pred ciljem udeležen v padec s tremi kolesarji, kljub temu pa je prišel do cilja.

V petek je na sporedu krajša, 122 kilometrska etapa, vendar najtežja, kraljevska etapa. Cilj ima na Učki.

Objavljeno: 21.04.2016

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se