×

Brajkovič skupaj s Saganom na kalifornijskih cestah

V ZDA poteka dirka po Kaliforniji, ki se je udeležilo kar nekaj zvezdniških imen, med njimi Mark Cavendish, ki ga prav kmalu pričakujemo v Sloveniji, vedno dobro razpoloženi Peter Sagan (Tinkoff), Alexander Kristoff (Katjuša), Greg Van Avermaet (BMC), Bradley Wiggins (Team Wiggins) in številni drugi.

Na dirki je tudi slovenski predstavnik Jani Brajkovič, ki zastopa barve svojega kluba UnitedHealthcare Pro Cycling Team.

V prvi etapi, dolgi 175 kilometrov s startom in ciljem v San Diegu, je zmago osvojil Sagan, ki v Kaliforniji brani lansko zmago. Etapo je zaznamoval devet kilometrov dolg vzpon s povprečnim naklonom 5,5%, ki je poskrbel tudi za delno selekcijo.

Druga etapa je potekala od  South Pasadene do Santa Clarite. Dolga je bila 148,5 kilometra. Zmago in drugo mesto sta osvojila domačina Benjamin King (Cannondale Pro Cycling Team) in Evan Huffman (Rally Cycling), ki sta prevzela vodstvo v skupni razvrstitvi. To je bila tudi prva etapna zmaga Američana po letu 2014. Na tretjem mestu v skupni razvrstitvi pa je trenutno Sagan s 14-imi sekundami zaostanka.

Jani Brajkovič je po drugi etapi na 21. mestu skupno, naj spomnimo, da je lani dirko končal na 20. mestu.

Objavljeno: 17.05.2016