×

Sajko, Melanšek in Opeka najhitrejši na dirki Slap-Lože

Slap Lože 2016

Kolesarska dirka Slap – Lože je doživela tretjo izvedbo. Na krožno progo s krogom dolžine 4,2 kilometra so se podali amaterji, masterji in ženske.

Vremenska napoved, ki je predvidevala možnost dežja, je na start privabila nekaj manj tekmovalcev, skupno le 55.  In res so se kolesarji na prvem startu spopadli z mokro progo, vsaj v prvih štirih krogih. Proga je bile enaka kot pretekli dve leti, potekala je po vasi Slap do vasi Lože po razgibani, slikoviti pokrajini s ciljnim 400 metrskim klancem.

Na dirki je bilo tudi zaradi mokre podlage nekaj padcev, ki pa so se na srečo končali z odrgninami in brez hujših poškodb. Zaradi padcev se je posebej v drugem štartu formiralo več manjših skupin.

V prvi dirki so se spopadli masterji od E do I in ženske ter prevozili 42 kilometrov.S Absolutno najhitrejši čas je dosegel Iztok Melanšek (Tuš T.E.A.M.), med ženskami pa je dirko najhitreje končala Ajda Opeka (KD Branik Maribor).

V drugem štartu pa so se pomerile kategorije amaterjev in masterjev A do D. Absolutno najhitrejši na 63 kilometrski progi je bil Mario Sajko (KK Metliška črnina).