×

Na dirki po Švici Koren tik pod stopničkami

dirka po Švici

Šesta etapa prestižne dirke po Švici, ki je organizirana že 80-ič, je potekala v deževnem vremenu od mesta Weese do Amdena. Gorska etapa s tremi kategoriziranimi vzponi je bila dolga 162,8 kilometra. Zmagal je Nizozemec Pieter Weening (Roompot-Oranje), ki je razdaljo prekolesaril v 4 urah 33 minutah in 37 sekundah.  Drugo mesto je osvojil  Argentinec Maximiliano Richeze (Arg/Etixx-QuickStep), ki je zaostal za 2 minuti in 37 sekund, tretji pa je bil Poljak Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) z 20 sekundnim zaostankom za drugouvrščenim.

Odlično sta se odrezala Slovenca, ki namesto po slovenskih, dirkata po švicarskih cestah, Kristijan Koren (Cannondale Pro Cycling Team) in Simon Špilak (Team Katjusha). Koren je bil med ubežniki in je v boju za zmago v hladnem vremenu in močnem dežju dosegel četrto mesto. Špilak je zaostal za 4 minute in pol, kar je zadostovalo za 10. mesto.  Na dirki je tudi Jan Polanc (Lampre - Merida), ki je osvojil 21. mesto.

Vodstvo v skupni razvrstitvi je od Petra Sagana (Tinkoff) prevzel Nizozemec Wilco Kelderman (Team LottoNL - Jumbo) pred Francozom Warrenom Barguilom (Team Giant - Alpecin) in Američanom Andrewom Talanskyjem (Cannondale Pro Cycling Team).

Med Slovenci je najvišje uvrščen Špilak na sedmem mestu z zaostankom 52 sekund.

Objavljeno: 16.06.2016

Vir/avtor: Prijavim.se