×

Padec Miškulina na drugi etapi dirke po Madžarski

Kd Rog

Maročan Ahmed Amine Galdoune je zmagovalec druge etape dirke po Madžarski. Etapa, ki se je začela zelo hitro, je bila dolga 164 kilometrov. Drugo mesto je osvojil Ukrajinec Vasyl Malynivskyi  (Kolss BDC Team) in tretje Nemec Lorenz Fiege.

V kaotičnem šprintu glavnine, ki se je borila za najvišjo uvrstitev, je Robert Jenko v cilj prišel na 6. mestu v času zmagovalca. Z rezultatom so člani Radenske Ljubljana delno zadovoljni, saj so se Jenku stopničke za malenkost izmaknile.

Po 50 kilometrih sta pobegnila dva kolesarja, v glavnini pa so tempo narekovali člani ekipe Cycling Academy, z vodilnim v skupni razvrstitvi Estoncem Mihkelom Raimom.  10 km do cilja je imela dvojica še 40 sekund prednosti. Takrat so branilci majice upočasnili in pustili, da delo lovljenja dokončajo ekipe s šprinterji. Pobude ni hotel prevzeti nihče in 8 km do cilja je prednost ubežnikov znova zrasla na 50 sekund.

Člani Radenske Ljubljana so se, kljub šibkejši ekipi petih kolesarjev, postavili na čelo glavnine. Dva kilometra do cilja sta v ospredju ostala le še Korošec in Jenko.

Korošec je svoje delo opravil do 500 metrov pred ciljem. V cilj je prišel na 25. mestu, kar je eno mesto slabše od Martina Otoničarja (Delio Gallina).

Smolo je imel Jure Miškulin, ki je bil udeležen v skupinskem padcu. Dirke zaradi poškodb ni nadaljeval, na srečo pa jo je odnesel le z odrgninami in nekaj šivi.

Najvišje uvrščeni Slovenec v skupni razvrstitvi je Korošec na šestem mestu z minuto in 6 sekundami zaostanka za vodilnim.

Objavljeno: 30.06.2016